Kultūras centrs "Berģi"

Kultūras programma

Filma "Tēvs nakts"

Piektdiena, 2019. gada 22. marts

K/c "Berģi" plkst. 19:30
Garkalnes novada iedzīvotājiem iespēja saņemt ielūgumus – pieteikties pa tālr. 6780 0933 (darba laikā) vai rakstot uz e-pastu ielugumi@garkalne.lv

To, ka Žanis Lipke brīnumainā kārtā kļūs par varoni, droši vien nespēja iztēloties neviens. Viņš bija pavisam parasts latviešu palīgstrādnieks un viņam jau tā netrūka savu rūpju un raižu. Pēc tam, kad Latviju 1940. gadā bija anektējusi PSRS, Žaņa meita kļuva par komunisti, bet, kad Latviju okupēja nacistiskās Vācijas armija, viņa pazuda. Lai kara apstākļos apgādātu ģimeni, pa dienu viņš devās uz darbu vācu militārās aviācijas noliktavās, bet naktīs pārvadāja kontrabandu. Taču brīdī, kad vācu okupācijas vara sāka izrēķināties ar Rīgas ebrejiem, viņš pieņēma nebūt ne vienkāršu, tomēr cilvēcīgu lēmumu, kas varēja izrādīties liktenīgs ne vien viņam pašam, bet arī viņa sievai un dēlam. Ar to pašu kravas auto, ar kuru vēl nesen tika pārvadātas kontrabandas degvīna kastes, tagad burtiski vācu karavīru acu priekšā no Rīgas geto un piespiedu darba vietām drošībā tika nogādāti desmitiem cilvēku. Brīdī, kad viņu slēptuvei draudēja atklāšana, Žanis spēra vēl pārgalvīgāku soli un patvērumu iekārtoja pats savās mājās – īpaši šim nolūkam izraktā pagrabā zem šķūņa; glābšanā iesaistījās arī viņa sieva Johanna un mazais dēls Zigis. Kā vēlāk sacīja viens no izglābtajiem – gan paša Žaņa parādīšanās, gan viņa paveiktais, visapkārt valdošās nežēlības apstākļos glābjot sev pilnīgi svešus cilvēkus, bijis visīstākais brīnums.

Filma ir stāsts par Žaņa Lipkes drosmes noslēpumu, mēģinot saprast, vai tā pamatā ir azarts, pārgalvība, spīts vai pienākums pret savu tuvāko.
Līdz 16 g.v. – neiesakām

Scenārija autori Dāvis Sīmanis, Matīss Gricmanis
Režisors Dāvis Sīmanis
Operators Andrejs Rudzāts
Māksliniece Kristīne Jurjāne
Kostīmu māksliniece Kristīne Jurjāne
Grima māksliniece Sarmīte Balode
Montāžas režisori Andris Grants, Dāvis Sīmanis
Komponists Edgars Rubenis
Skaņu režisors Vladimirs Golovņickis
Lomās Artūrs Skrastiņš (Žanis Lipke), Ilze Blauberga (Johanna), Matīss Kipļuks (Zigis), Mihails Karasikovs (Arke), Milena Gulbe, Toms Treinis, Steffen Scheumann, Signe Birkova un citi
Producenti Gints Grūbe, Antra Gaile

Garkalnes novada mazo dziedātāju konkurss "Garkalnes Cālis 2019"

Svētdiena, 2019. gada 31. marts

K/c "Berģi" plkst. 11:00
Konkursa nolikums
Pieteikuma anketa

Koncertprogramma "Viva La T(r)ubadūri"

Ceturtdiena, 2019. gada 4. aprīlis

K/c "Berģi" plkst. 19:00
Garkalnes novada iedzīvotājiem iespēja saņemt ielūgumus – pieteikties pa tālr. 6780 0933 (darba laikā) vai rakstot uz e-pastu ielugumi@garkalne.lv. Ielūgumu skaits ierobežots!

Mūsdienu akadēmiskās mūzikas aprindās sastopami ļoti daudz dažādu kameransambļu – gan klasiski, gan ļoti moderni un alternatīvi. Šoreiz publikai tiek piedāvāts ieklausīties Tubu kvarteta skanējumā. Tubu kvarteta sastāvā ir ļoti interesanti instrumenti – divas tubas un divi eifoniji. Lai gan šāda veida sastāvs pasaulē nav nekāds jaunums, pie mums tubu kvarteta kameransamblis ir dzirdams salīdzinoši nesen. Koncertā „Viva la T(r)ubadūri” jūs priecēs NBS štāba orķestra mūziķi – Kārlis Krapauskis (eifonijs), Roberts Donis (eifonijs), Kaspars Orehovs (tuba), Jānis Jakobs (tuba), Rinalds Jukna (sitaminstrumenti). Šie ir vīri, kuri ar ļoti lielu aizrautību un degsmi ir sanākuši kopā, lai izveidotu šo brīnišķīgo programmu, un ar vēl lielāku prieku to nogādātu līdz jums, dārgie klausītāji!

Lai nu kā, tieši šajā brīdī jums noteikti rodas jautājums, ko mēs dzirdēsim koncertā? Jūs dzirdēsiet muzikālus stāstus par trubadūriem jeb truvēriem, kādi tie bija viduslaikos un, kādi tie ir mūsdienās! Par to, kas ir trubadūri, mēs paturēsim noslēpumā līdz koncertam, bet, ja jūs to jau esat atklājuši, tas nekas, jo, iespējams, kādu no viņiem jūs sastapsiet koncertā!

Garkalnes Televīzija piedāvā


P O T C P S S
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21

Kultūras centrs „Berģi”

Garkalnes novada Dome
Reģ. Nr. 90000024313
Brīvības gatve 455, Rīga LV-1024
☎ 6780 0933 ✉