Kultūras centrs "Berģi"

Pasākumu arhīvs

Filma "Ievainotais jātnieks"

Sestdiena, 2017. gada 18. novembris

K/c "Berģi" plkst. 17:00
Ieeja brīva.

Divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos tēlnieks Kārlis Zāle iemūžinājis savu Latvijas valsts vīziju un nemirstību. Valsts simtgadi svinēsim kopā ar Brāļu kapu un Brīvības pieminekļa autora 130 dzimšanas dienu.

Brīvības piemineklis ir tēlnieka dzimtenes mīlestības apliecinājums, kas pastāvēs, kamēr vien būs un paliks Latvijas valsts. Kārlis Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi redz lielās, spēcīgās līnijās, tāpat kā tēlniecību, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanās.

Pilnmetrāžas dokumentālā filma IEVAINOTAIS JĀTNIEKS balstās uz dokumentāliem Kārļa Zāles dzīves faktiem un Brīvības pieminekļa celtniecības dokumentāciju, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot ar izcilām kultūras un mākslas personībām un tā laika ideāliem. Īpaša uzmanība scenārijā veltīta tēlnieka Kārļa Zāles personībai (Valmieras teātra aktieris Imants Strads). Filmas scenārija autore, režisore un producente ir Ilona Brūvere. Konsultante – mākslas zinātniece Ingrīda Burāne. Komponists – Ēriks Ešenvalds.

Koncerts "Man citas zemes nevajag"

Piektdiena, 2017. gada 10. novembris

K/c "Berģi" plkst. 19:00 • Pirkt biļetes

Teātra izrāde "Kā kļūt par varoni?"

Sestdiena, 2017. gada 4. novembris

K/c "Berģi" plkst. 11:00 • Pirkt biļetes

Režisors: TV seriāla "Sirdsmīļā Monika" un humora raidījuma "Anekdošu šovs" režisors Armands Ekštets

Izrādes garums: 1h
Žanrs: jautra komēdija bērniem un vecākiem
Valoda: latviešu
Izrādes mērķu auditorija: bērni pirmsskolas un sākumskolas vecumā un viņu vecāki

Izrādes apraksts:
Trīs trušiem ir apnicis baidīties un drebēt kā apšu lapām. Viņi ir nolēmuši kļūt par varoņiem. Bet – kas ir varonis? Un – vai viegli par tādu kļūt? To jūs uzzināsiet atnākot uz izrādi bērniem un vecākiem – KĀ KĻŪT PAR VARONI?!

Kabarē "Ļubova Orlova. Dīva. PSRS"

Piektdiena, 2017. gada 3. novembris

K/c "Berģi" plkst. 19:00
Ieeja ar ielūgumiem, rezervācija pa tālr. 67800933 (darba laikā) vai epastā . Ielūgumu skaits ierobežots!

Koncerts "Zvaigznes debesīs..."

Piektdiena, 2017. gada 27. oktobris

K/c "Berģi" plkst. 19:00
Ieeja ar ielūgumiem. Ielūgumi vairs nav pieejami.

“Krievu romance manī atmodina to dvēseles daļu, kurā mīt dziļas ilgas, gaišas skumjas un mirdzošs prieks ietērpts krāšņā manas vecmāmiņas dzimtajā valodā. Viesojoties bērnībā viņas mājā, viņa man lasīja priekšā Puškinu, Ļermontovu, Jeseņinu... un stāstīja par Sibīriju, kurā piedzīvotas bargas un pasakaini skaistas ziemas. Koncertu veltīšu tieši viņai – vecmāmiņai Lidijai. Kopā ar ģitāristu Ivaru Hermani izpildīsim šī žanra skaistākās klasiskās, pilsētas un čigānu romanču pērles, kā arī romances no kinofilmām “Cietsirdīgā romance”, ”Likteņa ironija” u.c. Mūzika, kura silda kā dzīva uguns vēsā, rudenīgā vakarā... Bauda.” Evita Zālīte

Koncerts "Mazās interpretācijas..."

Piektdiena, 2017. gada 13. oktobris

K/c "Berģi" plkst. 19:00 • Pirkt biļetes

Ieva Kerēvica piedāvā koncertu "Mazās interpretācijas.."

Koncerta pirmajā daļā varēs dzirdēt vairākus pirmatskaņojumus- orģināldziesmas, kuru autors ir džeza mūzikas pianists, komponists Madars Kalniņš. Ir dziesmas, kuras brīnišķīgi skan, esot mūzikas enerģijā tikai divatā: balss un klavieres.

Pasaulē atpazīstamas popmūzikas melodijas, latviešu mūzikas pērles un džeza mūzikas standarti tiks atskaņoti koncerta otrajā daļā, kurā māksliniecei pievienosies melodiskais kontrabasists Norberts Skraucis.

Garkalnes novada senioru rudens krāsu ballīte

Sestdiena, 2017. gada 7. oktobris

K/c "Berģi" plkst. 16:00

Leļļu izrāde "Sarkangalvīte un Vilks"

Sestdiena, 2017. gada 16. septembris

K/c "Berģi" plkst. 11:00
IZPĀRDOTS.

Režisors – Armands Ekštets
Izrādes garums: 50 min
Žanrs: muzikāla komēdija bērniem un vecākiem
Izrādes mērķauditorija: bērni pirmsskolas un sākumskolas vecumā un viņu vecāki
 
Par ko ir izrāde: Sarkangalvīte nav parasta meitene. Viņa prot karatē, dzied un mācās svešvalodas. Mežā Sarkangalvītei ir daudz draugu, par kuriem viņa rūpējas un kurus aizstāv. Bet kāpēc ceļš pie vecmāmiņas izrādās tik noslēpumu pilns? Un no kā tad mežā visi īsti baidās? To jūs uzzināsiet jaunajā leļļu izrādē bērniem un vecākiem “Sarkangalvīte un Vilks”.

Kamermūzikas koncerts “Duo LV”

Ceturtdiena, 2017. gada 24. augusts

K/c "Berģi" plkst. 19:00 • Pirkt biļetes

“Duo LV” jeb Kristīnes Balanas (vijole) un Andreja Osokina (klavieres) duets pastāv kopš 2009. gada, kad abi latviešu mūziķi satikās Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā. Vienotu māksliniecisko vērtību dzīti, abi mūziķi sniedz koncertus Lielbritānijā un Latvijā. Viņus interesē Bēthovena, Brāmsa, Šūmaņa un Prokofjeva partitūras, kā arī patiesa vēlme iepazīstināt plašāku publiku ar retāk atskaņojamiem latviešu komponistu darbiem. Abi starptautiski atpazīstamie latviešu mūziķi ir plūkuši laurus neskaitāmos konkursos, viņi ir tikušies uz skatuves ar talantīgākajiem diriģentiem, orķestriem un kamermūziķiem, kā arī uzstājušies klausītāju piepildītās koncertzālēs. Kristīnes Balanas un Andreja Osokina duets pauž profesionalitāti un virtuozitāti. Viņi iedziļinās komponista pasaulē un atklāj personības unikālās šķautnes un sniedzot saviem klausītājiem pārdomātas un individualizētas skaņdarbu interpretācijas.

Programmā: Bēthovens, Prokofjevs, Ļutoslavskis.

Starptautiskas īru deju sacensības "Riga Feis 2017"

Sestdiena, 2017. gada 19. augusts

K/c "Berģi" plkst. 9:00-20:00 norisināsies pirmās starptautiskās īru deju sacensībās "Riga Feis 2017". Pasākumu organizē īru deju grupas "Moonlight Dancers" vadītāja Signe Mainule-Meidropa sadarbībā ar Pēterburgas īru dejas skolas "Teire School" vadītāju Jūliju Romaško un sacensību organizatori Nastasiju Belaju. Pasākumu atbalsta Īrijas Vēstniecība Latvijā un Kultūras centrs "Berģi". Latvijā pirmo reizi tiek rīkots šāda veida deju sacensības. Sacensības norisināsies 4 līmeņos (iesācēji, turpinātāji, pieredzējušie un profesionāļi) visās vecuma grupās (no 5 līdz 50 gadiem). Plānotais dalībnieku skaits ir aptuveni 150 dejotāji no vairākām Eiropas valstīm, kā arī no Krievijas Federācijas. Sacensības tiesās starptautiska mēroga tiesnesis Džons Kulinans (John Cullinane, ADCRG) no Korkas, Īrijas. Sacensības oficiāli ir reģistrētas Eiropas Īru Deju Komisijas RTME reģistrā.
IEEJA BEZ MAKSAS!

Koncerts "Vasaras skaņas"

Pirmdiena, 2017. gada 3. jūlijs

K/c "Berģi" plkst. 19:00

Garkalnes novada jauktais koris "Pa Saulei" aicina visus interesentus uz vasarīgu koncertu, lai ieskandinātu tālo ceļu pirms 54. Starptautiskā koru konkursa Austrijā, kas norisināsies no 6.-9. jūlijam.

Koncerts "Dejas ceļā raksti top"

Sestdiena, 2017. gada 27. maijs

K/c "Berģi" plkst. 18:00
Ieeja bez maksas. Lasīt vēl...

Koncerts "Laiks Ritenītim!"

Sestdiena, 2017. gada 20. maijs

K/c "Berģi" plkst. 17:00

Koncerts "Jo Tu esi man blakus"

Svētdiena, 2017. gada 14. maijs

K/c "Berģi" plkst. 12:00
Ieeja brīva.

Koncerts "Es lasīju tās zīmītes"

Sestdiena, 2017. gada 13. maijs

K/c "Berģi" plkst. 19:30

Izrāde bērniem "Toms pret Superpelēm"

Svētdiena, 2017. gada 30. aprīlis

K/c "Berģi" plkst. 11:00 • Pirkt biļetes

Pie Superpelēm ciemos ieradīsies draugs no tālās Austrālijas. Par to Peles ļoti priecājas, BET ir viena problēma – viņas neprot ANGĻU valodu! Kā ar tālo ciemiņu lai sarunājas?! Lai ātri apgūtu angļu valodu, Superpeles atrod jauno skolotāju – kaķi Tomu. BET, kas Toms ir īstenībā…? To jūs uzzināsiet jaunajā situāciju komēdijā TOMS PRET SUPERPELĒM!

Koncerts "Zelta fondu meklējot"

Sestdiena, 2017. gada 22. aprīlis

K/c "Berģi" plkst. 18:00
Ieeja bez maksas

Lieldienu pasākums novada iedzīvotājiem

Pirmdiena, 2017. gada 17. aprīlis

K/c "Berģi" plkst. 12.00
Ieeja brīva

Izrāde "Pēc pusnakts"

Ceturtdiena, 2017. gada 13. aprīlis

K/c "Berģi" plkst. 19:00
Ieeja ar ielūgumiem.
IELŪGUMI UZ PASĀKUMU VAIRS NAV PIEEJAMI.

Garkalnes novada deju kolektīvu atskaites koncerts

Sestdiena, 2017. gada 8. aprīlis

K/c "Berģi" plkst. 18:00

Mazo Garkalnes novada dziedātāju konkurss "Garkalnes Cālis 2017"

Sestdiena, 2017. gada 1. aprīlis

K/c "Berģi" plkst. 11:00
Konkursa nolikums un pieteikuma anketa

Filma "Melānijas hronika" (12+)

Piektdiena, 2017. gada 24. marts

K/c "Berģi" plkst. 19:00
Ieeja bez maksas.

24. martā Kultūras centrā "Berģi" tiks demonstrēta latviešu režisora Viestura Kairiša spēlfilma “Melānijas hronika“. Tas ir stāsts par rakstnieces Melānijas Vanagas (1905–1997) izsūtījuma ceļu Sibīrijā. Filma tapusi pēc Melānijas Vanagas atmiņu romāna “Veļupes krastā” motīviem.

Filma ir patiess vēstījums par cilvēcības brīnumu, gara plašumu un ciešanu pilnajiem likteņiem Latvijas nācijas lielākajā traģēdijā. Tas ir stāsts par latviešu sievietēm, kurām bija jācieš, jāizdzīvo un jāpārdzīvo, lai vēlāk dzīvotu Latvija.

Agrs 1941. gada 14. jūnija rīts, PSRS okupētā Latvija. Varas pārstāvji iebrūk Melānijas un viņas vīra, neatkarīgās Latvijas laikraksta galvenā redaktora, Aleksandra mājoklī, liek modināt astoņgadīgo dēlu Andreju un kāpt kravas mašīnā. Stacijā vīrieši tiek šķirti no ģimenēm. Šajā dienā padomju vara deportēja aptuveni 17 000 cilvēku Latvijā (nākamais deportāciju vilnis Latviju skāra 1949. gada martā).

Deportētos ved uz Sibīriju lopu vagonos. Melānijai un viņas dēlam vispirms ir jāizdzīvo – trīs nedēļu ilgajā braucienā līdz nomaļajam Tjuhtetas ciemam, pirmajos mēnešos svešajā vidē, badā un slimībās, bet pēc tam – jādzīvo. Jāsamierinās un jāpieņem jaunā dzīve, kurā itin visam, šķiet, ir zudis pamats un pamatojums. Kādu tas noved līdz sabrukumam, Melāniju līdz apziņai, kurā “skan tikai viena stīga – cerība.” Un arī līdz piedzīvotā detalizētiem pierakstiem, kas vēlāk veido apjomīgu literāru darbu par Sibīrijā pavadītajiem 16 gadiem.

Saglabāt cerību, saglabāt tādu cilvēku sevī, kurš ir stiprāks par badu, aukstumu, nežēlību, pat par nāvi, un ir spējīgs uzņemties atbildību par līdzcilvēku, palīdzēt citiem, – tāds ir Melānijas Vanagas pašas, viņas atmiņu un arī šī kinofilmas par Melāniju Vanagu apliecinājums gaišajam pasaulē, gaišumam katrā no mums.

Režisors – Viesturs Kairišs; lomās - Sabine Timoteo, Guna Zariņa, Maija Doveika, Baiba Broka, Lilita Ozoliņa, Astrīda Kairiša, Ivars Krasts.
Filmas garums: 2h
Vecuma ierobežojums 12+

St. Patrick's Day koncerts

Piektdiena, 2017. gada 17. marts

K/c "Berģi" plkst. 19:00
Ieeja koncertam bez maksas. Informācija par ielūgumiem uz koncertu Īrijas vēstniecībā (67039370) vai rakstot e-pastu .

17. martā Kultūras namā "Berģi" ar īpašu koncertu tiks atzīmēta Svētā Patrika diena (St. Patrick`s Day), kur kā galvenie vakara viesi uzstāsies Īru tradicionālās mūzikas grupa "Turas". Pasākumā piedalīsies arī īru deju grupa "Moonlight Dancers" un grupa "Mc Patricks" no Latvijas. Sīkāka informācija

Izrāde "Krāsainās spēles"

Sestdiena, 2017. gada 11. marts

K/c "Berģi" plkst. 11:00 • Pirkt biļetes

Melo-M koncerts "Ūdens mūzika"

Piektdiena, 2017. gada 10. marts

K/c "Berģi" plkst. 19:00 • Pirkt biļetes

Koncerts "Garkalne skan!"

Sestdiena, 2017. gada 4. marts

K/c "Berģi" plkst. 17:00

Koncerts "Pretim pavasarim"

Ceturtdiena, 2017. gada 2. marts

K/c "Berģi" plkst. 19:00

Koncerts "Pavasara laksti"

Sestdiena, 2017. gada 25. februāris

K/c "Berģi" plkst. 19:00
Ieeja brīva.

Garkalnes novada Kultūras centra "Berģi" vidējās paaudzes deju ansamblis "Greizie rati" aicina draugus no Tukuma, Daugavpils, Limbažu novadiem un Rīgas.

Izrāde "Padomi Precētiem Pāriem"

Sestdiena, 2017. gada 11. februāris

K/c "Berģi" plkst. 18:00
Ieeja ar ielūgumiem, rezervācija pa tālr. 67800933 (darba laikā) vai epastā . Ielūgumu skaits ierobežots!

Izrāde veidota pēc populārā itāļu satīrista un dramaturga, Nobela prēmijas laureāta Dario Fo un viņa sievas aktrises un sabiedriskās darbinieces Frankas Ramē kopīgi sarakstītās lugas motīviem par laulāto pāri, kas nodzīvojuši laulībā ilgāku laiku, sāk eksperimentēt ar "brīvajām" attiecībām.

Asprātīgos dialogos un itāliskās kaislībās pāris izdzīvo savas laulības dzīves ainas TV šova tiešraidē, kuru vada šarmanta un pieredzējusi laulības dzīves eksperte. Izrādi caurstrāvo gan greizsirdības radīta ekspresija, gan labs humors un populāra itāliešu mūzika 80-to gadu estētikā.

Izrādē - šovā piedalās: sieva - Zane Burnicka, vīrs - Kārlis Anitens, šovu vada psihoterapeite Aina Poiša.

Režisore - Dita Balčus.

Senioru kolektīvu sadancis "Ar smaidu sejā un dejā"

Sestdiena, 2017. gada 4. februāris

K/c "Berģi" plkst. 18:00

Koncerts "Izdejosim savu prieku"

Ceturtdiena, 2017. gada 26. janvāris

K/c "Berģi" plkst. 19:00
Ieeja brīva.

Muzikāla izrāde bērniem "Šreks cīnās par Fionu"

Sestdiena, 2017. gada 21. janvāris

K/c "Berģi" plkst. 11:00 • Pirkt biļetes

Meistara slepenā dzīve. Kino seanss un tikšanās ar filmas režisoru Jāni Cimmermani

Sestdiena, 2017. gada 14. janvāris

K/c "Berģi" plkst. 17:00

Filma ir veltījums mūsu vecmeistara, leļļu kino dibinātāja Arnolda Burova piemiņai. 2015. gadā atzīmējām Burova 100 gadu jubileju. Filmā leļļu kino ir apvienots ar dokumentālajiem kadriem. Stāstā fantāzija savijas ar pagātnes faktiem, filmu fragmenti – ar jaunām epizodēm, saspēlējas īpaši apstrādātas kinohronikas un fotogrāfijas, kur dokumentāli fiksēti Burova dzīves un darba brīži, kopumā veidojot atmiņu spēli par Arnoldu Burovu. „Meistara slepeno dzīvi” radījuši viņa skolnieki un pēcteči studijā „Animācijas brigāde” - Māris Putniņš un Jānis Cimmermanis.

Ziemassvētku eglīte Garkalnes novada bērniem

Svētdiena, 2016. gada 18. decembris

K/c "Berģi" plkst. 12.00

* Radošās darbnīcas
* Rotaļas
* Un arī pats Ziemassvētku vecītis!

Ieeja ar ielūgumiem, ielūgumi vairs nav pieejami.

Viencēliena baleti

Piektdiena, 2016. gada 16. decembris

K/c "Berģi" plkst. 19:00
Ieeja ar ielūgumiem, rezervācija e-pastā: vai pa tālr. 67800933

Dejo Latvijas Nacionālā baleta solisti

Karmena
Kšištofa Pastora horeogrāfija,
Solisti: Karmena – Viktorija Jansone, Hosē – Raimonds Martinovs, Toreodors/Liktenis – Sergejs Neikšins

Pirms un pēc gaismas
Milanas Komarovas horeogrāfija,
Solisti: Baiba Kokina, Viktorija Jansone, Alise Prudāne, Raimonds Martinovs, Arturs Sokolovs

Andris Daņiļenko dziesmu programmā "Kā rūgtenais raudeņu stāds"

Piektdiena, 2016. gada 9. decembris

K/c "Berģi" plkst. 19:00
Ieeja brīva.

Ieskaņa. Pianista Kārļa Bukovska klaviervakars

Sestdiena, 2016. gada 26. novembris

K/c "Berģi" plkst. 18:00
Ieeja brīva.

Komēdija "Sunītis un Kaķīte"

Svētdiena, 2016. gada 20. novembris

K/c "Berģi" plkst. 11:00 • Pirkt biļetes

Tikšanas ar fitoterapeitu Dr. Artūru Tereško

Pirmdiena, 2016. gada 14. novembris

K/c "Berģi" plkst. 14:00

Aicina Garkalnes novada Dome un Garkalnes novada Senioru padome.

TDK koncerts "Krāsu virpulī"

Sestdiena, 2016. gada 12. novembris

K/c "Berģi" plkst. 18:00
Ieeja brīva.

Koncertprogramma "Sirds prieks"

Piektdiena, 2016. gada 11. novembris

K/c "Berģi" plkst. 19:00
Ieeja ar ielūgumiem, ielūgumi vairs nav pieejami. Uz tikšanos citos Kultūras centra Berģi rīkotajos koncertos!

Solists Daumants Kalniņš karjeru sācis deviņu gadu vecumā ar ģēnija lomu Mocarta operas "Burvju flauta" uzvedumā Latvijas Nacionālajā operā. Turpmākajos gados sekojušas tādas lomas kā Mailss Britena operā "Skrūves pagrieziens", Amors Gluka operā "Orfejs un Eiridīke", ganiņš Pučīni "Toskā", Oberto Hendeļa "Alčīnā". Viņa diskanta balss iemūžināta albumā "Klausies, spulgacīt".

Dziedātājs mācījies Rīgas Doma kora skolā, bijis Rīgas Doma zēnu kora solists, absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju divās specialitātēs – obojas spēlē un džeza vokālā.

Vairākkārt sadarbojies ar Latvijā atzītiem un profesionāliem kolektīviem - Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Radio kori (solists programmā ar B. Martuževas dzeju "Rakstītāja", Dzejnieka loma I. Kalniņa un I. Ziedoņa oratorijas "Dzejnieks un nāra" koncertuzvedumā mūzikas namā Daile), Latvijas Nacionālo teātri (Kvazimodo loma Z. Liepiņa mūziklā "Parīzes Dievmātes katedrāle"), Valmieras drāmas teātri (Mājas gara loma izrādē "Zojas dzīvoklis"), orķestri "Rīga" u. c.

Sadarbojies ar Maestro Raimondu Paulu, bijis solists XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos (2013. g.), Pasaules koru olimpiādē Rīgā (2014. g.) un XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos (2000.,2015. g.).

Daumants saņēmis vairākus apbalvojumus: par Kvazimodo lomu Zigmara Liepiņa melodrāmā "Parīzes Dievmātes katedrāle" "Spēlmaņu nakts" balva kategorijā "Gada debija skatuves mākslā" (2012. g. par šo lomu Daumants tika nominēts arī Lielajai mūzikas balvai), Lielās Mūzikas balvas nominācija "Par izcilu sniegumu" 2015. g.; 2009. gadā Pirmā vieta konkursā JAZZ VOICES (Lietuva); 2010. gadā Grand Prix konkursā NOMME JAZZ (Igaunija); 2015. gadā Grand Prix konkursā "RIGA JAZZ STAGE". Daumants ir divkārtējs Lielās Mūzikas balvas Publikas simpātiju balvas ieguvējs (2012; 2015).

Patlaban Daumants Kalniņš realizē muzikālās idejas savā džeza kvintetā, muzicē Latvijas Nacionālās operas orķestrī, uzstājas ar ģitāristu Kasparu Zemīti, kopā ar Jelgavas bigbendu iestudējis programmu – veltījumu Frenka Sinatras simtgadei, un ar jaunām koncertprogrammām koncertē visā Latvijā.

Kaspars Zemītis, dzimis 1973. gada 14. februārī Cēsīs. Beidzis Cēsu bērnu mūzikas skolas klarnetes klasi, tālāk turpinājis studijas mūzikas jomā Cēsu mūzikas vidusskolā un Jāzepa Mediņa mūzikas vidusskolā saksofona klasē. Kad Mūzikas Akadēmijā tika atvērta ģitārspēles nodaļa profesora Juliusa Kurauska vadībā, Kaspars tajā nekavējoties iestājās un turpināja akadēmiskās studijas klasiskās ģitāras jomā iegūstot bakalaura un maģistra grādu (pirmais ģitārspēles maģistrs Latvijā). Šobrīd Kaspars strādā LJVMA kā lektors un pasniedz jaunajiem studentiem klasisko ģitārspēli.

Skatuves pieredze dažādos sastāvos un spēlējot dažādus mūzikas stilus, Kasparam ir nu jau vairāk nekā 20 gadi. Pēc JVLMA maģistrantūras beigšanas uzsācis arī savu solo koncertdarbību veiksmīgi klasisko ar mūsdienīgu un parādot akustikās ģitāras nebeidzamās iespējas.

Spēlējis leģendārajā grupā “Time After Time”. Regulāri muzicē un spēlē pavadījumu dziedātājiem Lindai Leen, Intaram Busulim un Renāram Kauperam, Aijai Andrejevai, Igo, kā arī uzstājas kopā ar Latvijas Radio kori un Latvijas Valsts Akadēmisko kori, operdziedātāju Guntaru Ruņģi (piedalījies Guntara Ruņģa solo albuma "Nakts serenādes" ierakstā), sadarbojies ar operdziedātāju Evitu Zālīti un čellistu Aināru Paukšēnu, kā arī kamerdziedātāju Ievu Paršu.

Izrāde "No Rozentāla"

Sestdiena, 2016. gada 29. oktobris

K/c "Berģi" plkst. 18:00 • Pirkt biļetes

Izrāde papildina Jaņa Rozentāla (1866 – 1916) 150. jubilejas gada norises. Tajā piedalās Valmieras teātra aktrise Rūta Dišlere un aktieris un režisors Jānis Znotiņš. Scenogrāfiju un kostīmus veidojusi Liene Pavlovska, bet dramaturģiskā materiāla autors Ivo Briedis.

Režisore Paula Pļavniece: "Izrāde veidota, lasot mākslinieka saraksti ar laikabiedriem un domājot par vēstulēs paustajiem jautājumiem. Vai ir piepildījies Jaņa Rozentāla sapnis par Latviju? Kādi bija latvieši Jaņa Rozentāla gadsimtu mijā uzņemtajās fotogrāfijās? Izrāde ir... neparasta lekcija, ko vada pats mākslinieks un viņa dzīvesbiedre Elija Forsele, skanēs šā pāra iemīļotās dziesmas un būs iespēja fotografēties ar skatītājiem." Lasīt vēl...

Koncerts "Beppe di Benedetto & Deniss Pashkevich Quintet"

Sestdiena, 2016. gada 22. oktobris

K/c "Berģi" plkst. 20:00 • Pirkt biļetes

Beppe Di Benedetto - trombons
Deniss Pashkevich - saksofons
Atis Andersons - taustiņi
Staņislavs Judins - kontrabass
Janis Jaunalksnis - bungas

Koncerts "Tikai jums džeza ritmi mūzikā un dejā"

Piektdiena, 2016. gada 14. oktobris

K/c "Berģi" plkst. 20:00
Ieeja ar ielūgumiem, rezervācija pa tālr. 67800933 vai e-pastā

Koncertā uzstāsies Latvijas džeza dejas trupa “Riga City Jazz dance” horeogrāfes un dejotājas Alisas Košeļevas vadībā. Koncerta “Deja džeza skaņās” programma ir sadarbības projekts džeza trupai ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas horeogrāfijas programmas studentiem un džeza grupu Evelena Protektore & Kvintets.

Alisa Košeļeva, Riga City Jazz dance vadītāja, džeza dejas speciāliste un pedagoģe. Riga City Jazz dance piedāvās gan jautras, gan kaislīgas, gan liriskas kompozīcijas. Skatītājiem būs iespēja gan pasmaidīt, gan aizdomāties par dzīvi. Riga Citu Jazz dance mērķis ir attīstīt džeža deju Latvijā. Džeza deja tapāt kā šī stila mūzika ir ļoti daudzveidīga. Džeza deja sniedz ļoti daudz emociju, katrs skatītājs no dejas varēs ko aizgūt sev." Džeza deja ir mana saruna ar apkārtējo pasauli bez vārdiem, bez robežām un bez bailēm.” saka Alisa Košeļeva.

Evilena Protektore ir džeza dziedātāja no Latvijas, šobrīd studē džeza vokālu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas džeza nodaļā un ir piedalījusies vairākos festivālos — “Pori Jazz” (Somija), “Limassol Jazz” (Kipra), “Live in Blue Bay” (Ukraina), konkursos: “Riga Jazz Stage” 3. vietas ieguvēja, ieņēma otro vietu starptautiskajā džeza vokālistu konkursā “Nomme Jazz” (Igaunija) un Grand Prix uzvarētāja konkursā “Jazz Voices 2014” (Lietuva); kā arī tādos projektos, kā “Jazz in Latvia” albuma ieraksts.

Leļļu izrāde bērniem „Kurš mežā saka Oi-Oi?”

Sestdiena, 2016. gada 8. oktobris

K/c "Berģi" plkst. 11:00
Ieeja ar ielūgumiem, ielūgumi uz izrādi beigušies.

Izrādes garums: 40 min
Žanrs: jautra komēdija par to, kā mūsu mīļie varoņi – Lācis, Sivēns, Ēzelītis un Pūce mēģināja noskaidrot kurš un kāpēc mežā saka Oi Oi! Bet to var noskaidrot, tikai atnākot uz izrādi...
Izrādes mērķa auditorija: bērni pirmskolas/skolas vecumā un vecāki
Lelles veidojuši: filmu studijas „Avārijas brigāde” mākslinieki

Izrādes apraksts:
Leļļu izrāde „Kurš mežā saka Oi – Oi?” ir draiska dziesmu spēle ar dažādiem pārpratumiem, bērniem atpazīstamām situācijām un atziņu, ka draudzība vienmēr ir lielākais spēks. Ar ko tad sākas šis stāsts?
Kā jau katru rītu sivēns dodas brokastīs mieloties ar ozolzīlēm. Arī šis rīts sākumā ne ar ko neatšķiras no visiem citiem, līdz brīdim, kad sivēns taisās pacelt pirmo zīli... Pēkšņi viņš sadzird dīvainu skaņu... Tādu skaņu viņš dzird pirmo reizi... Kurš ir šīs dīvainās skaņas radītājs? Kurš mežā saka Oi Oi...To mēģina noskaidrot sivēns un viņa draugi.
Lugas autors ir leļļu teātra eksperts un dramaturgs - Aldis Linē. Lugas režisors ir Armands Ekštets, kurš ilgu laiku ir strādājis dažādos Latvijas leļļu teātra projektos - Māra Putniņa un Jāņa Cimermaņa izrādēs „Uguns dvēselīte”, „Zaķu kāposti”, LTV1 bērnu raidījumu ciklā „Leļļu Namiņš”, u.c.

Laikmetīgās dejas un ēnu teātra sintēze "Ēnas"

Ceturtdiena, 2016. gada 22. septembris

K/c "Berģi" plkst. 20:00
Ieeja bez maksas!

Koncerts "Sauli sagaidot"

Svētdiena, 2016. gada 19. jūnijs

K/c "Berģi" plkst. 17:00

Jāņu ielīgošana "Īsa pamācība mīlēšanā"

Sestdiena, 2016. gada 18. jūnijs

K/c "Berģi" plkst. 16:00. Ieeja bez maksas.

Teatrāls, dzīvespriecīgs, labdabīgi ironisks uzvedums. R. Paula mūzika, spilgti raksturi, asprātīgi dialogi, negaidītas situāciju maiņas.

Izrāde "Vai pagaršot?"

Piektdiena, 2016. gada 3. jūnijs

K/c "Berģi" plkst. 19:00

Virginia Maestro

Piektdiena, 2016. gada 27. maijs

K/c "Berģi" plkst. 20:00 • Pirkt biļetes

Ar pagaidām vienīgo koncertu Latvijā, 27. maijā, Kultūras namā „Berģi” uzstāsies Spānijas jaunā sensācija – Virginia Maestro, kas ar savu mūziku jau ir paspējusi apburt publiku ne tikai savā dzimtajā zemē, bet arī citās pasaules malās. Šī būs dziedātājas pirmā reize uzstājoties Latvijas publikai. Šo var dēvēt arī par augustā gaidāmā Kuldīgas Live Fest’16 ieskaņas koncertu, jo dziedātāja arī uzstāsies festivālā.

Virginia Maestro ir spāņu dziedātāja un dziesmu autore. Viņa kļuva plaši pazīstama, kad 2008. gadā uzvarēja muzikālo TV programmu Operación Triunfo (spāņu versija X Factor raidījumam). Tam sekoja viņas debijas studijas albuma Labuat izdošana 2009. gadā. Tas bija pirmais albums, kas sasniedza Spānijas pārdošanas topos 2. vietu vien pāris dienu laikā.

2011. gadā, Virginia izdeva savu otro albumu ar nosaukumu Dulce Hogar un viņa mainīja savu skatuves vārdu uz Virginia Labuat. Iñaki García, kurš ir slavens spāņu mūziķis, bija Virginias jaunākā albuma mākslinieciskais producents un viens no dziesmu producentiem. Pirmais singls no šī albuma - Time is Now, pāris stundu laikā sasniedza Nr.1 iTunes topos un Nr.8 pārdošanas topos Spānijā. Dulce Hogar nokļuva top 10 vislabāk pārdoto albumu sarakstā Spānijā un uzlēca pat Nr. 1 no visbiežāk ielādēto albumu un videoklipu iTunes statistikā. Vairākus mēnešus Virginia veiksmīgi prezentēja šo albumu, kā arī viesojās Londonā, jo viņa kļuva par uzvarētāju konkursā Be the Sound of a Taste of Spain. Togad, Virginia Maestro saņēma divas nominācijas (Best Spanish Revelation Artist un Best Videoclip) no 40 Principales Awards, kas ir viena no nozīmīgākajām mūzikas apbalvošanas ceremonijām Spānijā.

Trešais un pēdējais studijas albums, ko Virginia izdeva ar Sony BMG 2013 .gadā, ir Night un Day. Šajā albumā ir iekļautas 22 dziesmas, ko Virginia sarakstījusi angļu valdoā un atsķirīgākā mūzikas stilā, kur ir jūtama gan folka, gan soula un džeza noskaņas no Amerikāņu popa gabaliem 40to, 50to un 60to gadu ietekmes. Pirmais singls, Dream Man, un tās video sasniedza Nr. 1 iTunes un albums arī sasniedza vislabāk pārdoto albumu topu Spānijā.

2015. gadā Virginia Maestro izlēma aiziet no Sony BMG ierakstu kompānijas un uzsāka kampaņu, lai izdotu savu ceturto studiju albumu pašas spēkiem. Viņa pārmainīja savu skatuves vārdu atpakaļ uz Virginia Maestro, kas ir viņas īstais vārds, un izdeva Oktorbī savu jaunāko albumu BlueBird. Jaunās 11 dziesmas ir veidotas no amerikāņu mūzikas ietekmes un viņas neparasto balsi. BlueBird tūres pirmā pietura bija Nešvilā (Tenesijā, ASV), kur viņa uzstājās “Americana Music Festival”.

Virginia Maestro ir uzstājusies Francijā, Lielbritānijā un Kolumbijā. Un viņa ir arī spēlējusi kā iesildošais mūziķis citiem māksliniekiem kā Beyonce, Jamie CULLUM vai Seal, kad viņi uzstājās Spānijā pirms pāris gadiem. Pagājušajā gadā, viņa dalīja skatuvi divos koncertos ar latīņu Grammy balvas ieguvēju Gaby Moreno, kas arī Latvijā viesojās 2013. gada maijā.


Vēl senāki pasākumi


P O T C P S S
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17

Kultūras centrs „Berģi”

Garkalnes novada Dome
Reģ. Nr. 90000024313
Brīvības gatve 455, Rīga LV-1024
☎ 6780 0933 ✉