Garkalne GARKALNE.LV

Skolēnu pieteikšanos NVA dalībai skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumam plānots uzsākt 2. maijā!

Trešdiena, 2016. gada 20. aprīlis
    

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) turpina darba devēju pieteikumu pieņemšanu dalībai skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā. Līdz šī gada 14.aprīlim bija saņemts 441 darba devēja pieteikums 4 236 darba vietu izveidei skolēniem vasaras brīvlaikā. Šobrīd Aktīvo nodarbinātības un atbalsta pasākumu īstenotāju izvēles komisija NVA filiālēs izvērtē darba devēju pieteiktās darba vietas un to atbilstību pasākuma kritērijiem. Darba devēju pieteikšanās ir noslēgusies 15 NVA filiālēs – Aizkrauklē, Bauskā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Krāslavā, Liepājā, Limbažos, Madonā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Siguldā, Tukumā, Valmierā un Ventspilī.

NVA darba devējam nodrošinās dotāciju skolēna mēneša darba algai 50% apmērā no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas, savukārt otru algas pusi skolēnam maksās darba devējs pats. Skolēna mēneša atalgojumam par pilnu nostrādātu darba laiku jābūt vismaz valstī noteiktās minimālās algas apmērā – 370 eiro pirms nodokļu nomaksas.

NVA darba devējam maksās arī dotāciju darba vadītāja darba algai. Par 10 skolēnu darba vadīšanu NVA dotācija darba vadītājam būs valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas apmērā, tātad, par viena skolēna darba vadīšanu dotācijas apmērs būs viena desmitā daļa no valstī noteiktās minimālās mēneša darba algas.

NVA finansēs veselības pārbaudes skolēniem, ja to paredz normatīvie akti par obligātajām veselības pārbaudēm, finansējuma apmērs – ne vairāk kā 28,46 eiro par viena skolēna veselības pārbaudi. NVA apdrošinās skolēnus arī pret nelaimes gadījumiem darba vietās. Savukārt darba devējs par nodarbināto skolēnu veiks darba devēja un darba ņēmēja nodokļu nomaksu.

Atgādinām, ka skolēnus nedrīkst nodarbināt darbos, kas saistīti ar paaugstinātu risku viņu drošībai, veselībai, tikumībai un attīstībai.

Katrā NVA filiālē apstiprināto darba vietu saraksts pieejams NVA mājaslapā: jāizvēlas konkrētā filiāle un jāsameklē sadaļa “Izvērtējumu rezultāti”.

Skolēnu pieteikšanos dalībai skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumam plānots uzsākt 2. maijā. Arī šogad skolēni vasaras darbam varēs pieteikties elektroniski ar NVA interneta vietnes starpniecību. Lai aizpildītu skolēna pieteikumu, būs nepieciešams derīgs personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte). Vasaras nodarbinātības pasākumā varēs piedalīties skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri mācās vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs.

2016. gadā skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā NVA plāno iesaistīt 4128 skolēnus, pasākuma īstenošanai plānotais finansējums ir 844 506 eiro.

Ar detalizētāku informāciju un skolēnu vasaras nodarbinātības pasākuma kritērijiem var iepazīties NVA mājaslapas sadaļā “Darba devējiem”, mājaslapā pieejama arī NVA filiāļu kontaktinformācija.

Garkalnes novada
Jaunatnes lietu speciāliste Agnese Apse

Visas ziņas

DRĪZUMĀ

Svētdiena, 9. februāris
Muzikāla izrāde "Kaķīte un Sunītis"

Piektdiena, 14. februāris
Koncerts "Ak, mīlestība, mīlestība!"

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

DISKUSIJA PAR REFORMU

Diskusija par ATR

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

REMONTS UN CELTNIECĪBA

Granulu apkures katls KF BOX 15kw.ar iebūvētu bunkuru.1889eur.

ZIEMAS KERAMISKIE DŪMVADI 38eur/m

AFIŠAS

plakāts
plakāts
plakāts

Visas afišas

Pašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet