Veiksmīgi jauno sezonu uzsākuši SK Upesciems petankisti
 Otrdiena, 2013. gada 14. maijs • 1453

Veiksmīgi jauno sezonu uzsākuši Upesciema sporta kluba petankisti. Latvijas sieviešu čempionāta vieninieku konkurencē sievietēm mūsējām dubultpanākums – 30 dalībnieču vidū par Latvijas čempioni kļuva Garkalnes novada 2012.g. labākā sportiste Laura Miglāne, bet sudraba medaļu izcīnīja čempionāta jaunākā dalībniece Marija Elizabete Silova.

Pēc nedēļas Latvijas čempionāta medaļas vieniniekos dalīja 32 vīrieši. Gatis Miglāns lai arī kā gribēja atkārtot māsas panākumu, tomēr nācās samierināties ar 2.vietu un sudraba medaļu. Ceturtais palika Māris Miglāns. Vēl pirmajā astoņniekā divi Upesciema komandas dalībnieki – J. Silovs un Dz. Seilis, kuri ierindojās attiecīgi 7. un 8. vietās. Pēc šiem startiem kluba sievietes devās uz Ukrainu, kur pie Užgorodas risinājās liels starptautisks petankas turnīrs "Sakura 2013". Izcili startēja Laura, kura jauktajā (dalībnieki gan kungi, gan dāmas) vieninieku konkurencē bija labākā starp 48 (!) dalībniekiem no 14 valstīm (t.sk. Maroka, ASV, Slovākija u.c.) un godam izcīnīja zelta medaļu. Ginta Miglāne arī vareni turējās pret augumā raženajiem vīriem, kā rezultātā augstā 10. vieta.

Nākamajā dienā notika sacensības pāru konkurencē. 34 pāri, kuru vairākumu sastādīja vīriešu dueti, atkal bija spiesti kapitulēt Upesciema kluba meitenēm – Laurai un Gintai, kuras zaudēja tikai finālspēlē un izcīnīja 2. vietu. Apsveicam! Tajā pat laikā Šauļos risinājās Baltijas kausa izcīņas 1.kārtas sacensības trijniekiem. Mūsu novadu godam pārstāvēja M. Miglāns, G. Miglāns un Dz. Seilis, kuri, pārspējot visus konkurentus, izcīnīja 1. vietu, palīdzot Latvijai kļūt par Baltijas kausa līderi valstu vērtējumā. Speciālisti par visa turnīra labāko spēli atzina upesciemiešu finālcīņu ar Igaunijas līderkomandu no Valgas, kurā tika "izrauta" uzvara 13:12, vienubrīd rezultātam esot 8:12.

Uzvaru nesošā izspēle:

Turpmākās aktivitātes: 18. maijā pl. 10 Upesciema stadionā Latvijas čempionāta pirmā kārta sieviešu un vīriešu trijnieku disciplīnās, bet š.g. 26. maijā pl. 10. kluba izveidotājs A. Zīriņš turpat aicina visus interesentus, neatkarīgi no vecuma un dzimuma, uz petanka sporta iesācēju sacensībām.

Garkalne – 2001 hokeja komanda finišējusi 6. vietā NAHL 2. līgas čempionātā. Tagad garkalnieši, kopā ar otru mūsu novada komandu – Vanagiem, turpina cīņas Nordic līgā.