Garkalne GARKALNE.LV

Latvijas izlase triumfē Upesciemā

 Otrdiena, 2013. gada 4. jūnijs
    


Foto: Zigismunds Zālmanis (NIKON)

Sestdien Upesciema stadionā bijām liecinieki līdz šim lielākajam sporta pasākumam mūsu novadā – astoņu valstu izlases sacentās regbija – 7 Eiropas čempionāta B divīzijā, lai noskaidrotu to vienu komandu, kura izcīnīs ceļazīmi uz Eiropas eliti – A divīziju. Regbijs – 7 ir olimpiskais sporta veids, kura galvenā atšķirība no klasiskā regbija ir tā, ka uz laukuma sacenšas 7 pret 7, nevis 15 vīri pret 15, kā lielajā regbijā. Arī spēles laiks ir īsāks – 2x7 min.

Latvijas valstsvienība čempionātu uzsāka ar uzvaru pār Islandi 50:0. Nākošā cīņa ar Azerbaidžānas izlasi arī neradīja šaubas, kurš stiprāks – latviešiem uzvara ar 31:0. Diezgan līdzīga izvērtās spēle ar Luksemburgas valstsvienību. Šis kā vēlāk izrādījās bija vienīgais mačs, kurā Latvijas izlase zaudēja punktus visā čempionātā. Spēles rezultāts 31:7 Latvijas regbistu labā, kas nozīmēja ka pusfinālā mūsējiem pretī stāsies slovāki, bet Luksemburgas ovālās bumbas meistari otrā pusfinālā tiksies ar Norvēģiju. Pusfināls parādīja, ka Latvijas izlases vīri ir krietni meistarīgāki par pretiniekiem – 34:0.

Tā nemanot pienāca izšķirošā spēle par vienīgo ceļazīmi uz Eiropas A divīziju. Mūsu pretinieki – Norvēģijas valstsvienība, kura līdz finālam arī nebija piedzīvojusi zaudējuma rūgtumu. Pēc abu valstu himnu atskaņošanas iniciatīvu uzņēmās daudzie skatītāji ar saukli "Latvija, Latvija!" uzmundrinot mūsu spēlētajus. Latvieši nelika vilties, jo norvēģi tika vienkārši "iznīcināti" - 50:0 uzvara un gaviles stadionā varēja sākties. Tā tika izcīnīta vieta Eiropas A divīzijā. Patīkami, ka Latvijas izlases sastāvā svarīgu lomu spēlēja mūsu novada regbija kluba "Garkalne/Livonia" sportisti – Vigo Valdavs (juniors), Kristaps Bērziņš un Artūrs Kisle. Spēles visas dienas garumā tikā translētas on-line režīmā pa Sportacentrs.com televīzijas kanālu. Pārraides laikā vairākkārt tika uzslavēti Upesciema stadions, sacensību organizācija un ļoti pozitīvā čempionāta gaisotne. Tajā liels nopelns ir Garkalnes domei, regbija federācijai (vada novadnieks J.Silovs) un vietējiem entuziastiem, pateicoties kuriem, šie lieliskie sporta svētki varēja notikt.

Galīgais vietu sadalījums 2013.g. Eiropas regbija čempionāta B divīzijā:
1.v. Latvija
2.v. Norvēģija
3.v. Luksemburga
4.v. Slovākija
5.v. Igaunija
6.v. Azerbaidžāna
7.v. Islande
8.v. Lihtenšteina

Visas ziņas

DRĪZUMĀ

Sestdiena, 8. jūnijs
Deju koncerts "Šimī"

Sestdiena, 15. jūnijs
Ielīgošanas pasākums "Šī dieniņa, tā dieniņa, parīt pati Jāņu diena!"

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

Krāšņu mūrnieks ,Murejam un remontejam krasns, plits. Valdis t.29131611

Piedāvā darbu

Garkalnē atrasta pults

AFIŠAS

plakāts
plakāts
plakāts

Visas afišas

Sīkdatņu privātuma politika • Ir jautājumi? Rakstiet