Garkalne GARKALNE.LV

Trīs tituli vienā sezonā

 Svētdiena, 2013. gada 20. oktobris
    


7. septembrī ar Vidrižu posmu noslēdzās Latvijas čempionāta Enduro un Cross County sezona, bet 19. oktobrī Paikusē (Igaunija) notika pēdējais Baltijas čempionāta Cross Country posms. Līdz ar to mūsu novadniekam Sandrim Kļaviņam (#211) moto sezona ir noslēgusies un viņš var gavilēt par izcīnītajiem tituliem!

Šī sezona Sandrim izvērsās īsteni ražena, jo ir izcīnīti divi Latvijas čempiona tituli - Enduro un Cross Country disciplīnās, kā arī Baltijas čempiona tituls Cross Country.

GV: „Sandri, pastāsti, kā tev izdevās tik veiksmīga sezona?”
Sandris: „Vispirms jau jāatzīst, ka šī sezona bija visgarākā pēdējo gadu laikā un tā prasīja ļoti daudz fizisko un tehnisko resursu no visiem dalībniekiem. Sezonas sākumā man sanāca ļoti veiksmīgi starti un izdevās nostiprināties čempionātu līderpozīcijās. Biju cītīgi piestrādājis pie savas fiziskās sagatavotības pirmssezonas laikā trenažieru zālē un slēpojot ar distanču slēpēm, izdevās veiksmīgi izvairīties no traumām, lielisks atbalsta komandas darbs, sportiskā veiksme - tas viss kopā nodrošināja lielisku rezultātu!”

GV:”Kādi ir spilgtākie atgadījumi aizvadītajā sezonā?”
Sandris: „Kā jau teicu, ka kopumā aizvadītā sezona bija liels pārbaudījums gan tehnikai, gan arī sportistiem. Es pats jutos ļoti labi, bet to pašu es nevarētu teikt par savu 3 gadīgo mocīti, kas ik pa brīdim mēdza niķoties, jo tam ir pienācis, tā sauktais, tehniskais nogurums. Tāpēc visspilgtāk man atmiņā ir Cross Country Latvijas čempionātā 2. posms Mundingciemā (Talsu rajons), kur otrā aplī manam mocītim sāka zust sajūgs. Trase bija pielijusi un kalnaina, ar stāviem, mālainiem pacēlumiem un kritumiem. Tā nu es tur dabūju cīnīties gandrīz 2 stundu garumā, mēģinot nobraukt sacensību bez sajūga. Nebija viegli saglabāt ritmu un atrast tādas trajektorijas, lai nevajadzētu daudz bremzēt un pārslēgt ātrumus, bet nepadevos uz beigās pat izdevās izcīnīju 2. vietu savā klasē (E3)”.

GV: „Tu sacenties divās disciplīnās - Enduro un Cross Country. Pastāsti nedaudz vairāk ar ko tās atšķiras?”
Sandris: „Patiesībā es piedalos vairāk nekā divās disciplīnās, proti, ja laiks atļauj, tad piedalos arī Enduro sprintā, apvidus motokrosā, un tradicionālā motokrosā. Ziemā – skijoringā. Taču mana prioritāte ir Enduro Baltijas un Latvijas čempionāts, jo enduro ir starptautiski atzīta motosporta disciplīna, kurā tiek rīkoti gan Eiropas, gan arī pasaules čempionāti, līdzīgi kā motokrosā. Pārējiem bezceļa motosporta paveidiem ir reģionāls un vairāk komerciāls raksturs, taču tas nenozīmē, ka tās ir vieglākas vai mazāk interesantākas moto disciplīnas. Runājot par atšķirībām Enduro no Cross Country, pirmkārt, Enduro ir 2 dienu sacensība, kas notiek lielā iezīmētā teritoriālā apvidū - viena apļa garums vidēji 60km. Atkarībā no motociklu klasēm mainās apļu skaits, kas jāveic sportistam vienā dienā. Manai klasei E3 ir jāveic 3 apļi pirmajā dienā un divi otrajā dienā. Tik gara distance nozīmē, ka sportists nevar to veikt balstoties uz atmiņu par trasē esošiem šķēršļiem, līkumiem un citām īpatnībām, tāpēc nepārtraukti ir jābūt ļoti uzmanīgam un jāspēj zibenīgi noreaģēt un novērtēt apstākļus jebkurā trases punktā. Uzvar tas, kas dienas garumā ir nopelnījis vismazāk soda punktus un bija visātrākais speciālos papildtestos. Savukārt Cross Country vairāk līdzinās motokrosam – kopējais starts un brauciens 2 stundu garumā bez apstājas pa 6-8km ierobežotu trasi ar dažādu reljefu - kalni, grāvji, meža stigas, pļavas, tramplīni. Uzvar tas, kas pirmais šķērso finišu.”

GV: „Vai enduro sports ir populārs mūsu valstī?”
Sandris: „Es teiktu, ka jā. Un ne tikai Latvijā, bet gan visā Baltijā. Sacensībās katru reizi piedalās 80-110 sportisti no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas, Krievijas, kas sadalās dažādās motociklu un kvadraciklu klasēs – E1, E2, E3, Juniori, Seniori, Hobiji, Iesācēji. Visiem līdzi brauc ģimenes un atbalstītāji. Tā kā pūlis prasti ir pamatīgs. Arī ārzemēs zina, ka Latvijā enduro ir populārs un labi organizēts – ne velti Latvijā dažu gadu laikā divas reizes tika rīkoti Eiropas čempionāta posmi! Vairāk informācijas par sacensībām var uzzināt Latvijas Motosporta federācijas mājās lapās – www.lamfs.lv vai www.endurosports.lv ”, es būtu ļoti priecīgs redzēt vēl vairāk atbalstītājus no mūsu novada!”
GV: „Paldies par interviju! Vēlam tev tikpat veiksmīgus stātus arī turpmāk!”.

Visas ziņas

DRĪZUMĀ

Sestdiena, 8. jūnijs
Deju koncerts "Šimī"

Sestdiena, 15. jūnijs
Ielīgošanas pasākums "Šī dieniņa, tā dieniņa, parīt pati Jāņu diena!"

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

Krāšņu mūrnieks ,Murejam un remontejam krasns, plits. Valdis t.29131611

Piedāvā darbu

Garkalnē atrasta pults

AFIŠAS

plakāts
plakāts
plakāts

Visas afišas

Sīkdatņu privātuma politika • Ir jautājumi? Rakstiet