Garkalne GARKALNE.LV

Folkreisa un autokrosa ziemas sezonu ar dubultuzvaru sāk brāļi Daiņi un Džeriņš, Garkalnes novadnieki šoreiz soli no pjedestāla

 Piektdiena, 2014. gada 24. janvāris
    


Sestdien, 18. janvārī, Upesciemā, Garkalnes autotrasē, ar Garkalnes novada domes atbalstu, norisinājās LAF Folkreisa Ziemas kausa 1. posms un LAF krosa komisijas autokrosa kausa 1. posms. Sacensībās piedalījās 36 sportisti no visas Latvijas. Folkreisā uzvaru 30 dalībnieku konkurencē guva Rihards Dainis (Cēsis), aiz sevis atstājot vecāko brāli Mareku Daini (Cēsis), kurš plašākai publikai ir pazīstams kā dīdžejs [Ex] da Bass, bet trešajā vietā - Edvīnu Vansoviču (Rīga). Šī ir pirmā brāļu dubultuzvara Latvijas folkreisa vēsturē. LAF Krosa komisijas autokrosa kausa pirmā posma drāmā uzvara Sandim Džeriņam (Vecpils).

Folkreisā lielajā konkurencē favorīti iezīmējās jau kvalifikācijā, un Rihards Dainis labākais no tiem - vienīgais, kurš guva uzvaras visos četros priekšbraucienos. Kvalifikācijā nākamie spēcīgākie bija Ermīns Vācietis (Langstiņi), Raivis Riekstiņš (Turkalne) un Kristaps Lapsa (Cēsis), kuri arī finālā tika uzskatīti par galvenajiem Riharda Daiņa konkurentiem. Garkalni šajā disciplīnā pārstāvēja arī Artis Biezais (Langstiņi), kurš kvalifikācijas braucienos uzrādīja divas otrās vietas, vienu trešo vietu un vienu ceturto vietu. Ar to gan nepietika, lai Artis Biezais bez pusfināla cīņām nokļūtu finālā, tāpēc nācās sevi pierādīt otrajā pusfinālā, kur nodemonstrēja ļoti pārliecinošu sniegumu, izcīnīdams uzvaru. Tas ļāva Artim braukt finālā. Fināls gan nesa pārsteigumus. Vācieša auto brauciena sākumdaļā lūza pusass. Lapsa, būdams gatavs pārņemt līderpozīciju, izlidoja no trases, arī Riekstiņa sniegums finālā bija pārāk agresīvs un labu rezultātu postošs. Tā pat Biezais nerādīja vairs to, ko redzējām iepriekšējos braucienos, jo auto izšķirošajā braucienā sāka niķoties, kas deva vien sesto vietu. Kopumā gan viņa sniegums bija liels pārsteigums, jo tik labi Artis Biezais savā folkreisa karjerā vēl nebija nobraucis nevienu sacīksti. Līdz ar to Riharda Daiņa uzvara ar katru apli kļuva arvien drošāka. Tikmēr lielisku sniegumu demonstrēja tie, kuri ar grūtībām sasniedza finālu: gan Mareks Dainis, gan Edvīns Vansovičs, gan ceturto vietu guvušais Jānis Kļava (Ogre) finālā tika tikai ar pusfinālu palīdzību. Komandu vērtējumā, pat ar visai rezervētu sniegumu, uzvaru guva Autocross.lv Folkreisa komanda - Renārs Ēķis (Jelgava) guva piekto vietu, Kristaps Lapsa klasificēts 12. pozīcijā, abu kā komandas labāko braucēju rezultāti veidoja vienības uzvaru. Ēķis arī labākais no Junioru kausa dalībniekiem.

LAF Krosa komisijas kausā vēl pāris līkumus pirms fināla finiša līderpozīcijā atradās Ermīns Vācietis, kurš šajās sacīkstēs startēja gan krosa, gan folkreisa ieskaitē.

Viņam sekoja Mārtiņš Starks (Rīga). Taču pēdējā brīža šoku sarūpēja Raivis Biezais (Garkalne), kurš, izbraucot no Džokera apļa, iespraucās starp abiem līderiem, kas izraisīja pamatīgu sadursmi. Rezultātā Vācietis un Starks palika stāvam trases malā praktiski finiša taisnē, savukārt finišu pirmais sasniedza Biezais. Tā kā par avāriju Raivis tika izslēgts no brauciena, uzvara nonāca Sanda Džeriņa rīcībā, bet nākamajās vietās tika klasificēti Vācietis un Starks.

Jānis Lepsis

Visas ziņas

DRĪZUMĀ

Sestdiena, 8. jūnijs
Deju koncerts "Šimī"

Sestdiena, 15. jūnijs
Ielīgošanas pasākums "Šī dieniņa, tā dieniņa, parīt pati Jāņu diena!"

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

Krāšņu mūrnieks ,Murejam un remontejam krasns, plits. Valdis t.29131611

Piedāvā darbu

Garkalnē atrasta pults

AFIŠAS

plakāts
plakāts
plakāts

Visas afišas

Sīkdatņu privātuma politika • Ir jautājumi? Rakstiet