Brauciens ar kamanu suņiem pēc sniega
 Pirmdiena, 2014. gada 17. marts • 1980
    


Pateicoties Garkalnes novada Domes atbalstam, garkalnietis Mārtiņš Kristons šogad no 7. līdz 9. martam piedalījās Eiropas čempionātā kamanu suņu sportā Somijā.

Spītējot tam, ka šogad ziema mūs ar sniegu nav lutinājusi un plānotās kamanu suņu sacensības Latvijā un Igaunijā tika atceltas, un pateicoties Garkalnes novada domei, Latvijas Kamanu suņu sporta federācijai un veikalam “Virsotne”, šogad Baltijas čempions Mārtiņš Kristons devās uz Eiropas čempionātu kamanu suņu sportā ziemas apstākļos, kas no 7. līdz 9. martam norisinājās Somijas ziemeļaustrumos, Rautavāras apgabala Metsakartāno.

Mārtiņš piedalījās 4 suņu vilktu kamanu sprinta disciplīnā, divas reizes veicot 7 km (pirmajā dienā startējot izlozes kārtībā, bet otrajā pēc pirmās dienas rezultātiem) ar paša audzinātu un trenētu tīršķirnes Sibīrijas haskiju komandu – Iqiaq, Jim, Villi un Volli. Konkurence bija pat ļoti spēcīga, piedalījās Eiropas labākie sportisti ar labākajiem suņiem. No vairāk nekā 100 dalībniekiem ar tīršķirnes suņiem startēja kopumā tikai piecas komandas. Turklāt šogad laika apstākļi neļāva aizvadīt treniņus uz sniega, un pirmais brauciens ar jaunajām federācijas kamanām tika piedzīvots, iesildoties pirms sacensībām jau Somijā.


Veiktie braucieni nebija slikti, bet nopietni konkurēt ar jaudīgajiem medību suņu jaukteņiem bija grūti. Rezultātā kopvērtējumā iegūta 17. vieta, kas tīršķirnes ziemeļnieku suņu konkurencē deva trešo rezultātu. Jācer, ka nākamā ziema būs sniegiem bagātāka. Tad varēsim nopietnāk trenēties un pieteikt savas pozīcijas uz vietu starp līderiem.

Garkalnes Ziņas

plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts