Garkalne GARKALNE.LV

'Garkalne/Livonia' un progress regbijā

 Pirmdiena, 2014. gada 17. marts
    


"Garkalne/Livonia" pārstāvji Latvijas izlasē pirms spēles Valmierā pret Serbiju 2013. gada oktobrī – no kreisās Norberts Bekmanis, Artūrs Kaulakāns, Kristaps Bērziņš, Deivids Cjukša un Ainārs Bērziņš. Foto Zigismunds Zālmanis (Nikon)

Regbija kluba Livonia komandas 2013. gadā svinēja uzvaras abos Latvijas čempionātos – gan klasiskajā regbijā, gan regbijā 7, kur jau agrāk bija pakutinājuši nervus vecākiem konkurentiem.

2007. gadā dibinātais klubs uzreiz tai pašā gadā pieteica sevi regbijā 7, bet no 2010. gada piedalās arī lielā regbija sacensībās. Šobrīd jau ir tāda situācija, ka augstāk Latvijā vairs nav kur kāpt. Pēc palikšanas nākamajā vietā bez medaļām – ceturtajā 2011. un 2012. gada čempionātā, pagājušajā gadā tika piedzīvots lēciens ne tikai vienkārši uz goda pjedestāla, bet uzreiz – uz tā augstākā pakāpiena.

Līdzīgi risinājās notikumi regbijā 7, kur no 2010. gada komanda bija pastāvīga otrās vietas ieguvēja, bet pagājušajā gadā triumfēja visos trīs čempionāta posmos un pārliecinoši ieguva pirmo vietu.

Bez "Garkalne/Livonia" spēlētājiem jau vairs nav iedomājama valsts izlase, ko vada speciālists no Maskavas Sergejs Lisko. Aizpagājušajā gadā valstsvienības treneri nevarēja nepamanīt Vigo Valdava juniora un Edija Libera progresu – abi piedalījās Eiropas Nāciju kausa pavasara cikla spēlēs 2013. gadā. Velsiešu speciālista Marka Allena vadībā arī citi spēlētāji jau rādīja tādu meistarību, ka kandidātu pulkā rudens spēlēs jau tika izvirzīts pamatīgs pulks kluba spēlētāju.

Tie bija ''Garkalne/Livonia'' kapteinis Artūrs Kaulakāns, Bruno Vanags, Ainārs Bērziņš, Kristaps Bērziņš, Norberts Bekmanis, Deivids Cjukša un jau pieminētie Valdavs un Libers. Allens pārliecināts, ka noderīgs izlasei būtu arī Mārtiņš Rundāns, kurš septembrī sāka mācības, lai kļūtu par Jūras spēku virsnieku.

Norberts Bekmanis un Ainārs Bērziņš rudenī debitēja valstsvienībā, bet Kristaps Bērziņš ar Jelgavā pret Andoru gūtajiem punktiem ielauzās visu laiku izlases rezultatīvāko spēlētāju desmitniekā.

Latvijas junioru izlase Eiropas čempionātā Prāgā aizvadīja trīs spēles un divās no tām komandas galvenais treneris Kristaps Staņa par labākajiem komandā nosauca tieši "Garkalne/Livonia" pārstāvjus – Norbertu Bekmani un Mārtiņu Rundānu.

Izcēlušies pēdējā laikā ir ne tikai spēlētāji, bet arī Upesciema stadions, "Garkalne/Livonia" mājas arēna, kurā pagājušā gada vasarā notika Eiropas čempionāta B divīzijas ziemeļu zonas turnīrs regbijā 7, kurā uzvarēja Latvijas izlase, ko pārstāvēja trīs vietējā kluba regbisti – Kristaps Bērziņš, kurš bija punktu gūšanas līderis, Artūrs Kisle un Ainārs Bērziņš.

Regbijā 7 izcēlās arī Deivids Cjukša, kurš Latvijas studentu izlases sastāvā vasarā Krievijas pilsētā Kazaņā startēja pasaules studentu sporta spēlēs – Universiādē.

Klubs gatavojas ne tikai esošo titulu un čempionu dēļu aizstāvēšanai, bet arī lielāku vērību pievērst jaunās maiņas audzināšanai un būt pārstāvēts 2014. gada Latvijas jauniešu čempionātā. Treneru - kluba prezidenta Vigo Valdava seniora un Jāņa Baloža vadībā Upesciema stadionā notiek puišu un arī meiteņu komandu treniņi ar cerīgi skatu un iespējamiem pārsteigumiem jau šovasar.

Regbija komandām 2014. gadā ir jāaizstāv iegūtie tituli un ir jācīnās par to, lai iegūtu Latvijas kausu. Paredzams, ka regbija 7 komanda, kā Latvijas čempione startēs Eiropas labāko klubu komandu tradicionālajā turnīrā Maskavā.

Valters Nikans
Regbija klubs "Garkalne/Livonia"

Visas ziņas

DRĪZUMĀ

Sestdiena, 8. jūnijs
Deju koncerts "Šimī"

Sestdiena, 15. jūnijs
Ielīgošanas pasākums "Šī dieniņa, tā dieniņa, parīt pati Jāņu diena!"

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

Krāšņu mūrnieks ,Murejam un remontejam krasns, plits. Valdis t.29131611

Piedāvā darbu

Garkalnē atrasta pults

AFIŠAS

plakāts
plakāts
plakāts

Visas afišas

Sīkdatņu privātuma politika • Ir jautājumi? Rakstiet