Garkalne GARKALNE.LV

Garkalnes jauktais koris „Pa Saulei” iegūst augstāko pakāpi koru skatē

Pirmdiena, 2015. gada 18. maijs
    


Sestdien, 16. aprīlī koris „Pa Saulei” diriģentu Jāņa Ozola un Margaritas Dudčakas vadībā, piedalījās Cēsu apriņķa koru skatē un 13 koru konkurencē ieguva augstāko pakāpi ar 46.8 punktiem, kas jauktajam korim „Pa Saulei” ir līdz šim labākais koru skatēs iegūtais rezultāts.

Kaut gan nākošie dziesmu un deju svētki norisināsies tikai 2018. gadā, koru skates notiek katru gadu, lai nodrošinātu koru darbības procesa nepārtrauktību, kā arī veicinātu koru kvalitatīvo attīstību un izaugsmi. Šogad lielākie gaidāmie notikumi korim „Pa Saulei” saistās ar VIII Ziemeļu-Baltijas valstu dziesmu svētkiem jūnija beigās, kā arī dalību starptautiskajā koru konkursā Beļģijā „13th International Choir Contest of Flanders-Maasmechelen”, kas norisināsies oktobra sākumā, līdz ar to, koris izpildīja 3 skaņdarbus, kas tiek gatavoti minētajiem pasākumiem. No Ziemeļu-Baltijas valstu dziesmu svētku programmas tika izpildīti divi skaņdarbi – somu tautasdziesma „Kaipaava” un īslandiešu skaņdarbs „Gefdu, ad modurmalid mitt”, savukārt no gaidāmā konkursa Beļģijā, koris „Pa Saulei” izpildīja latviešu tautasdziesmu Andra Sējāna apdarē „Es nenācu šai vietāi”, kas ieguva lielas klausītāju ovācijas.

Šī skate visiem koriem bija īpaša, jo pirmo reizi norisinājās jaunajā Vidzemes koncertzālē „Cēsis”, kas tika atklāta tikai pagājušā gada vasaras sākumā un ir ieguvusi jau daudzu mākslinieku atzinību, kā izcils, daudzfunkcionāls mūzikas un mākslas centrs ar lielisku akustiku. Liels prieks, ka Cēsu apriņķa koriem un mums, viesiem no Garkalnes, tika sniegta iespēja izmēģināt šīs koncertzāles skanējumu un patiesi ceram, ka mums būs iespēja šeit kādreiz atgriezties.

Ja arī tev ir radusies vēlme pievienoties jauktajam korim „Pa Saulei”, sazinies ar mums, rakstot kora prezidentei Evitai Vītoliņai uz vitolina.evita@gmail.com. Īpaši tiek gaidītas soprānu balss īpašnieces!

Visas ziņas

VAKANCES

Būvvaldes arhitekts
Berģu skola aicina darbā

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

DISKUSIJA PAR REFORMU

Diskusija par ATR

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

Santehnikas pakalpojumi

REMONTS UN CELTNIECĪBA

Bebru slazdi

AFIŠAS

afiša
afiša
afiša
Pašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet