Garkalne GARKALNE.LV

Korim "Pa Saulei" uzvara koru konkursā Māsmehelenā

Trešdiena, 2015. gada 7. oktobris
    


Garkalnes novada jauktais koris “Pa Saulei” ar uzvaru folkloras kategorijā un skatītāju simpātiju balvu šonedēļ atgriezies no Beļģijas, kur pārstāvēja Latviju starptautiskajā koru konkursā – 13th International Choir Contest of Flanders-Masmechelen.

“Esmu lepns par kora sasniegumiem! Šis noteikti nebija viegls konkurss, bet sasniegtie rezultāti apliecina to, ka mums tas ir pa spēkam! Tieši tas, ka šajā konkursā kori tika rūpīgi atlasīti, liecina par to, ka šis bija augsta līmeņa konkurss, kurā bija iespējams piedalīties un mēroties spēkiem tikai pašiem labākajiem koriem!” par konkursu stāsta viens no kora diriģentiem Jānis Ozols.

Šis koru konkurss Beļģijas pilsētā Māsmehelenā notiek ik pēc 2 gadiem, pulcējot labākos jauktos, vīriešu un sieviešu korus no Eiropas un Āzijas. Konkursa dalībnieki tiek izvēlēti pēc stingriem kritērijiem, izvērtējot koru iepriekšējos sasniegumus, māksliniecisko kvalitāti un repertuāru, balstoties uz iesniegtajiem koru audio un video ierakstiem.

Visi jauktie kori konkursa pirmajā dienā izpildīja vienu obligāto skaņdarbu, kura autors bija beļģu komponists Pēters Pītersa (Peter Pieters), kā arī “Pa Saulei” izpildīja skaņdarbus no Pētera Vaska, Tomasa Morleja (Thomas Morley) un Džozefa Reinbergera (Josef Rheinberger) daiļrades.

Savukārt otrajā dienā folkloras kategorija tika atklāta ar latviešu tautasdziesmu “Tumša nakte, zaļa zāle”, kas pēc konkursa prasībām tika izpildīta unisonā a capella, bet kā otrais skaņdarbs, tika izpildīta visiem zināmā un iemīļotā latviešu dziesma “Es nenācu šai vietā”, šoreiz Andra Sējāna apdarē.

Jauktajam korim “Pa Saulei” ir paveicies ar to, ka to par savu kori sauc ne tikai Jānis Ozols, bet arī diriģentes Marta Ozola un Margarita Dudčaka. “Noejot no skatuves dēļiem bija redzams gandarījums un prieks par padarīto ikviena dziedātāja acīs. Mēs izdarījām labāko, ko spējām un tikām attiecīgi novērtēti. Prieks, ka spējām žūrijai atklāt savu mīlestību pret latviešu tautas dziesmām un latviešu tautas tradīcijām kopumā, kā arī ir liels prieks par to, ka tikām novērtēti no klausītāju puses, jo kas gan mēs būtu par kori bez saviem klausītājiem un atbalstītājiem. Prieks, ka esam uzsākuši jaunu kora attīstības posmu un noteikti negrasāmies tajā apstāties!” ar lepnumu stāsta kora diriģente Marta Ozola.

Koris „Pa Saulei” dibināts 2009. gada 11. augustā, tā diriģentes Martas Ozolas vadībā un 6 gadu pastāvēšanas laikā ieguvis vietēja un starptautiska mēroga atzinības, izcīnot vairākas Zelta godalgas koru konkursos Latvijā, Itālijā, Nīderlandē, Spānijā, Polijā, Vācijā un tagad arī uzvaru folkloras kategorijā Beļģijā.

Kora “Pa Saulei” prezidente Evita Vītoliņa

Visas ziņas

DRĪZUMĀ

VAKANCES

"Čiekuriņš" meklē darbiniekus
Berģu skola aicina darbā

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

Skaldīta malka.

Zāles pļaušana

Beramās kravas

AFIŠAS

afiša
afiša
afiša
Pašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet