Garkalne GARKALNE.LV

Toms Kantāns ceļā pēc lielmeistara normatīva

Trešdiena, 2015. gada 11. novembris
    


Uz Reikjavīku (Īslande), kur ceturtdien, 12. novembrī sāksies Eiropas čempionāts šahā komandām, šodien devās Latvijas vīru ("Open") un dāmu izlases. Līdz 22. novembrim ar vienu brīvdienu tiks aizvadītas deviņas spēļu kārtas.

Turnīrs ir pulcējis faktiski visus Eiropas vadošos šahistus, arī pasaules čempionu klasiskajā un ātrajā šahā norvēģi Magnusu Karlsenu (reitings – 2850). No 176 pieteiktajiem "Open" dalībniekiem 133 ir lielmeistari un 32 – starptautiskie meistari. Ne mazāk iespaidīga statistika šajā ziņā ir sieviešu sacensībās.

Latvijas vīriešu izlase pēc spēlētāju vidējā starta reitinga ir 13. vietā (no 36.), un to pārstāvēs lielmeistari Aleksejs Širovs (2689), Igors Kovaļenko (2694), Arturs Neikšāns (2602), Normunds Miezis (2496), kā arī starptautiskais meistars Toms Kantāns (2514) no Garkalnes novada. Vīriešiem ("Open") Eiropas čempionāts notiks jau 20. reizi, bet sievietēm tikai vienpadsmito. Latvijas stiprā dzimuma pārstāvju komanda ir piedalījusies piecas reizes. Labākais rezultāts ir bijis 17. vieta, ko šogad noteikti tai ir par spēkam uzlabot.

Komandas kapteinis Arturs Neikšāns: "Esam ļoti motivēti cīnīties par augstu vietu. Būtu labi tikt labāko desmitniekā, un mums tas ir pa spēkam. Centīsimies spēlēt savu labāko šahu un tad rezultāti neizpaliks. Latvijas izlase ir savā labākajā sastāvā, vāju posmu mūsu komandā nav. Līdz lielmeistara līmenim jau ir izaudzis Toms Kantāns, un šajā turnīrā viņš centīsies iegūt savu pēdējo, vēl trūkstošo lielmeistara normu. Man pašam tas izdevās tieši Eiropas čempionātā pirms četriem gadiem."

Materiāli no www.sportacentrs.com
A. Zīriņš

Visas ziņas

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

Bīstamo koku zāğēšana/Arborista pakalpojumi.

SIA IMPROVEMENT_bruģēšana un labiekārtošana

SKALDĪTA MALKA malkastirgus.lv

AFIŠAS

plakāts
plakāts
plakāts

Visas afišas

Sīkdatņu privātuma politika • Ir jautājumi? Rakstiet