Toms Kantāns ceļā pēc lielmeistara normatīva
 Trešdiena, 2015. gada 11. novembris • 2490
    


Uz Reikjavīku (Īslande), kur ceturtdien, 12. novembrī sāksies Eiropas čempionāts šahā komandām, šodien devās Latvijas vīru ("Open") un dāmu izlases. Līdz 22. novembrim ar vienu brīvdienu tiks aizvadītas deviņas spēļu kārtas.

Turnīrs ir pulcējis faktiski visus Eiropas vadošos šahistus, arī pasaules čempionu klasiskajā un ātrajā šahā norvēģi Magnusu Karlsenu (reitings – 2850). No 176 pieteiktajiem "Open" dalībniekiem 133 ir lielmeistari un 32 – starptautiskie meistari. Ne mazāk iespaidīga statistika šajā ziņā ir sieviešu sacensībās.

Latvijas vīriešu izlase pēc spēlētāju vidējā starta reitinga ir 13. vietā (no 36.), un to pārstāvēs lielmeistari Aleksejs Širovs (2689), Igors Kovaļenko (2694), Arturs Neikšāns (2602), Normunds Miezis (2496), kā arī starptautiskais meistars Toms Kantāns (2514) no Garkalnes novada. Vīriešiem ("Open") Eiropas čempionāts notiks jau 20. reizi, bet sievietēm tikai vienpadsmito. Latvijas stiprā dzimuma pārstāvju komanda ir piedalījusies piecas reizes. Labākais rezultāts ir bijis 17. vieta, ko šogad noteikti tai ir par spēkam uzlabot.

Komandas kapteinis Arturs Neikšāns: "Esam ļoti motivēti cīnīties par augstu vietu. Būtu labi tikt labāko desmitniekā, un mums tas ir pa spēkam. Centīsimies spēlēt savu labāko šahu un tad rezultāti neizpaliks. Latvijas izlase ir savā labākajā sastāvā, vāju posmu mūsu komandā nav. Līdz lielmeistara līmenim jau ir izaudzis Toms Kantāns, un šajā turnīrā viņš centīsies iegūt savu pēdējo, vēl trūkstošo lielmeistara normu. Man pašam tas izdevās tieši Eiropas čempionātā pirms četriem gadiem."

Materiāli no www.sportacentrs.com
A. Zīriņš

Garkalnes Ziņas

Uz sākumu
Kontakti
Pasākumu plāns
Teritorijas plānojums
Būvvalde
Domes lēmumi
Saistošie dokumenti
Publiskie iepirkumi
Iesniegumi un veidlapas
Garkalnes Novada Vēstis
Foto galerija
Garkalnes Televīzija
Sludinājumi

eparaksts

Šodien

Svētdiena, 17. februāris
Izrāde bērniem "Noslēpumu sala"

Drīzumā

Sestdiena, 2. marts
Jauktā kora "Garkalne" 5 gadu jubilejas koncerts
Piektdiena, 8. marts
Melo-M “Maģiskā Radio tūre”

youtube facebook twitter

Garkalnes Novada Vēstis
Garkalnes Ziņas
Garkalnes Televīzija
Vulfas kundze
Juglas patversme
knab
nva
Brīvprātīgo darbs
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts