Garkalnes novada un Pierīgas pašvaldību kausa izcīņa jāšanas sportā 2016
 Otrdiena, 2016. gada 21. jūnijs • 1188

18. jūnijā Garkalnes novada "Kriķos" norisinājās ikgadējās jāšanas sporta sacensības šķēršļu pārvarēšanā - Garkalnes novada un Pierīgas pašvaldību kauss. Garkalnes novada kausu 2016 izcīnīja Aleksandrs Šakurovs ar zirgu Ispravņik.

Neskatoties uz nelabvēlīgajiem rīta laika apstākļiem, lielākā daļa pieteikušos sacensību dalībnieku uz Kriķiem ieradās. Sacensības noritēja 6 maršrutos, sākot no 80 cm līdz pat 130 cm, kura ietvaros norisinājās arī Garkalnes novada kausa izcīņa.

Sacensību galvenajā maršrutā, ar šķēršļu augstumu līdz 130 cm, piedalījās 8 sportiskie pāri, no kuriem 4 dueti kvalificējās pārlekšanas maršrutam. Uzvaru un Garkalnes novada kausu izcīnīt izdevās Aleksandram Šakurovam ar zirgu Ispravņik (Bajāri), viņš bija vienīgais sportists, kuram pārlekšanas maršrutu izdevas veikt bez soda punktiem 43.95 sek., otrajā vietā ierindojās pašmāju sportiste Sintija Semeņkova ar zirgu Irwinds Wing (JSK "Kriķi"), pārlekšanas maršrutu veicot ar 4 s.p. 38.56 sek., bet trešo vietu ieņēma Andis Vārna ar zirgu Cellestial (SK Quattro), kurš pārlekšanas maršrutu veica ar 8 s.p. 36,56 sek.

Maršrutā ar šķēršļu augstumu līdz 120 cm, kura ietvaros notika Pierīgas pašvaldību kausa izcīņa, uzvaru guva Andis Vārna ar zirgu Florentea (SK Quattro), otrajā vietā ierindojās Jānis Rimeiks ar zirgu Robless (JSK Montepals), bet trešo vietu izcīnīja Sabīne Siliņa ar zirgu Fantast (JSK Mežstrazdiņi).

115/120 cm maršrutā, kurā piedalījās juniori un jaunie jātnieki, uzvaru izcīnīja Sabīne Siliņa ar zirgu Kalgari (JSK “Mežstrazdiņi”), 110 cm maršrutā pirmo vietu izcīnīja Aleksandra Kalnozola ar zirgu Krīgers (z/s “Tīraines staļļi”), 100 cm maršrutā - Amanda Tartilova ar zirgu Čārlijs (JSK “Princis”), bet 80 cm maršrutā uzvarēja Agris Seilis ar zirgu Geita (z/s “Priežkalni”).

Arī JSK „Kriķi” sportistēm sacensības bija veiksmīgas – Paula Glāzere ar zirgu Carlos Z izcīnīja trešo vietu maršrutā līdz 100 cm, šajā pašā maršrutā arī Sintija Semeņkova ierindojās starp sešiem labākajiem, iegūstot 6.vietu ar zirgu Cartje. 115/120 cm maršrutā otro un trešo vietu izcīnīt izdevās Sintijai Semeņkovai ar zirgiem Irwinds Wing un Clair de Lune, bet sacensību galvenajā maršrutā, ar šķēršļu augstumu līdz 130 cm, divas no sešām godalgām palika mājinieku rokās, tostarp viens no Garkalnes novada kausiem, izcīnot otro vietu Sintijai Semeņkovai ar zirgu Irwinds Wing, piektajā vietā Sintija Semeņkova ierindojās ar zirgu Clair de Lune.

Vērīgākie no JSK „Kriķi” Facebook lapas sekotājiem pamanīja arī to, ka sacensību organizatori bija izsludinājuši Facebook konkursu, kura ietvaros dalībniekiem bija jāspiež „Patīk” un jādalās ar informāciju par Garkalnes novada un Pierīgas pašvaldību kausu 2016. Sacensību laikā, pēc maršruta ar šķēršļu augstumu līdz 100 cm, JSK „Kriķi” pārstāve un valdes locekle Paula Glāzere izlozēja konkura uzvarētāju, un tā izrādījās Oksana Līvmane. Uzvarētāja balvā ieguva T- kreklu, auduma somu, cepuri un pildspalvu ar JSK „Kriķi” logo, kā arī gardumus sev un zirgam.

JSK "Kriķi" sveic visus godalgoto vietu ieguvējus un izsaka pateicību visiem sportistiem un skatītājiem, kuri ieradās uz sacensībām, taču vislielāko paldies sacensību organizatori vēlas teikt Garkalnes novada un Pierīgas pašvaldību kausa 2016 atbalstītājiem- Havens barība, Debets.lv, Zirglietu veikalam "Kentaurs", SIA "LeoHorse", Dona maiznīcai,Valmiermuižas alus darītavai, Lytagra zirglietām, Nicety, Abas vīna darītavai, SIA Attach, Facom, Latvijas Jātnieku Federācijai, Tataki, kā arī Garkalnes novada Domei par finansiālo atbalstu un dāvanām Garkalnes novada kausa maršruta labākajiem.