Atgriežamies ar medaļām!
 Pirmdiena, 2016. gada 4. jūlijs • 1317

Ar labiem Garkalnes novada sportistu panākumiem aizvadīta Latvijas IV Olimpiāde Valmierā. Ja iepriekšējā olimpiādē četrus gadus atpakaļ palikām bez medaļām, tad šoreiz mūsu pūrā ir sešas medaļas!

Jātnieku sportā konkūrā 3. vieta un bronzas medaļa "JSK Kriķi" pārstāvei Sintijai Semeņkovai, kurai priekšā palika vien divi pieredzējuši vīri D. Ozols un Ģ. Bricis. Jāatzīst, ja nebūtu vienīgais nogāztais šķērslis distancē, Sintija varēja pretendēt pat uz uzvaru, jo distancē pavadītais laiks bija ātrāks par pārējiem medaļniekiem.

Regbija sieviešu komanda cīnījās atbilstoši savām spējām un tika pie bronzas medaļām.

Vīriešu regbijā mūsu komanda, kas bija sastādīta no "Livonija/Garkalne" kluba spēlētājiem, aizcīnījās līdz finālam, kur nācās atzīt Ķekavas novada komandas pārsvaru.

Negaidīti divas medaļas novadam izcīnīja taekvondo pārstāvji. Aleksandra Triguba dāmu konkurencē trešā, bet lielākās sensācijas autors Romāns Sļusarčuks – otrais.

Visbeidzot iepriecināja Mikus Gavars golfa turnīrā. Pirms pēdējās sacensību dienas viņš ieņēma 5. vietu, taču aukstasinība un stipri nervi pēdējo bedrīšu izspēlē ļāva garkalnietim finišēt 3. vietā! Jāpiebilst, ka konkurence golfa sacensībās bija liela – 41 dalībnieks.

Tuvu kārotājam pusfinālam palika mūsu tenisiste Annija Veinšteina, kas līdzīgā spēlē ¼ finālā piekāpās pretiniecei ar 1:6; 7:5 un 4:6. Rezultātā dalīta 5. vieta.

Orientierists H. Ulmanis sprintā palika 38. no 103. dalībniekiem, bet E. Dremakovs izstājās. Andžela Šapovalova 74 sieviešu dalībnieču vidū izcīnīja 25. vietu.

Mazāk veiksmīgi starti badmintonistiem, kuri vīriešu dubultspēlēs palika devītie. Vieninieku turnīrā A. D. Bedrītim pirmajā play-off kārtā cienīgs zaudējums ar 16:21 un 22:24 pret nākamo finālistu no Siguldas.

Peldētāja Dita Svārpstone palika 12. vietā 100 m brīvā stila peldēšanā, 9.v. 200 m kompleksā distancē un 9.v. 50 m brīvā stila distancē. Pie lielās konkurences šos rezultātus var uzskatīt kā labus.

Mazliet nepaveicās MTB riteņbraucējam A. Zantam, jo riepas plīsuma dēļ nācās izstāties no distances. V. Seržans riteņbraukšanā šosejā grupas braucienā - 66.v., bet indviduālajā braucienā – 54. vieta.

Gribētos pieminēt arī mūsu novadnieces Daci Seili un Paulu Šestakovsku, kurām Rīgas komandas sporta "činavnieki" liedza iespēju startēt Garkalnes novada komandā. Taču uzskatām meitenes par mūsējām un priecājamies par viņu Olimpiādes medaļām paukošanā ar floreti – Dacei sudrabs un Paulai bronza.