Par kaujas imitāciju militāro mācību "Saber Strike 2017" laikā
 Pirmdiena, 2017. gada 8. maijs • 1125
    


No 24. maija līdz 24. jūnijam Baltijas valstu un Polijas teritorijā norisināsies ikgadējās starptautiskās militārās mācības "Saber Strike 2017".

No 11. līdz 15. jūnijam mācību aktīvajā fāzē bataljona līmeņa vienības ar bruņutehniku pārvietosies arī ārpus Ādažu poligona, veicot mācību uzdevumus iepriekš saskaņotās juridiskām un privātām personām piederošās teritorijās arī Garkalnes novadā.

Iedzīvotāji tiek aicināti neuztraukties, redzot karavīru pārvietošanos pa ceļiem, mežiem un pļavām, tehnikas un cita veida aprīkojuma izvēršanu un pozīciju ieņemšanu.

Mācību laikā tiks pielietota mācību munīcija un imitācijas līdzekļi, kā arī notiks kaujas imitācija scenārija ietvaros. Mācību munīcija rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr vēršam uzmanību, ka arī mācību munīciju, ja tāda tiek atrasta zemē, nedrīkst aiztikt. Pēc mācību noslēguma teritorijas tiks sakoptas.

Nacionālie bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem, īslaicīgas kontrolpunktu un pārvietojamo šķēršļu izvietošanas uz vietējiem ceļiem rezultātā. Šie šķēršļi nepiesārņo vidi un nebojā infrastruktūru.

Militārās tehnikas kolonnas uz autoceļiem pavadīs Nacionālo bruņoto spēku Nodrošinājuma pavēlniecības Pārvietošanas koordinācijas centrs sadarbībā ar Militāro policiju. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, autovadītāji tiek aicināti ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Garkalnes Ziņas

plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts