Garkalne GARKALNE.LV

Jaunatnes olimpiādes čempione – Tīna Dreimane

Pirmdiena, 2017. gada 10. jūlijs
    

Sporta centrā “Kleisti” sestdien, 8. jūlijā, notika septītās Latvijas Jaunatnes olimpiādes sacensības jāšanas sportā. Iejādē par čempioni kļuva Aleksandra Sīle (Rīga), šķēršļu pārvarēšanā – Tīna Dreimane (Garkalnes novads).

Iejādē sacīkstes notika pēc komandu bērnu shēmas, un piedalījās 24 dalībnieki. Uzvaru izcīnīja Aleksandra Sīle ar zirgu Lauren (Rīga) – rezultāts 69,500%, otrajā vietā Sintija Ģīle ar Gundegu (Babītes novads) – 69,000%, trešais bija Rihards Brīnums ar Racconigi (Carnikavas novads) – 67,389%. Turpmākajās godalgotajās vietās: Ilva Lazdiņa ar Flamenco (Carnikavas novads) – 61,167%, Laura Jērāne ar Lavandu (Rīga) – 66,556% un Dominika Lela ar Hiltonu (Rīga) – 66,167%.

Šķēršļu pārvarēšanā startēja 18 sportiskie dueti, vispirms startējot konkūrā ar 110 cm augstiem šķēršļiem divās fāzēs, un pēc tam – rezultātu apgrieztā secībā maršrutā ar 115 cm augstiem šķēršļiem un vienu pārlēkšanu uz laiku. Jaunatnes olimpiādes uzvarētājus noteica abu konkūru summā ar koeficientu noteiktā punktu izteiksmē. Tādējādi pārliecinoši uzvaru izcīnīja Tīna Dreimane ar zirgu Picasso (Garkalnes novads, JSK “Meždruvas”) – 65,50 punkti (attiecīgi otrā un pirmā vieta maršrutos), otrajā vietā Emīlija Elizabete Zandere ar Lādogu (Olaines novads, RJSK “Sport de Lux”) – 47,00, bet trešā – Elizabete Krista Juraša ar Lagūnu N (Burtnieku novads, SIA “ZA Kocēni”) – 44,85. Turpmākajās godalgotajās vietās: Daniela Briņķe ar Pikardu (Ogres novads, JJS) – 43,75, Anna Annija Alsiņa ar Krīgeru (Mārupes novads, z/s “Tīraines staļļi”) – 42,70 un Madara Rūdele ar Aronia (Salaspils novads, SIA ”EquiLat” – 40,30.

Latvijas Jaunatnes olimpiādes čempione šķēršļu pārvarēšanā Tīna Dreimane (Garkalnes novads, 14 gadu veca, mācās Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā): “Abi maršruti sacensībās bija salīdzinoši grūti, un zirgs bija piekusis pēc otrā maršruta, bet tieši viņš mani izglāba pārlēkšanā. Desmitgadīgais Picasso man ir vislabākais zirgs pasaulē, – pašu saimniecībā audzis un aprūpēts. Paldies manai mammai un vienlaikus trenerei Natālijai Dreimanei, paldies Mairai Lejai, kura šo zirgu iejāja, un Mārtiņam Pilderam, kurš ar to iepriekš startēja sacensībās. Esmu ļoti priecīga par šo sasniegumu, kas dod stimulu startēt turpmāk.”

Jauno sportistu treneri un vecāki atzīst, ka šādas sacensības – Latvijas Jaunatnes olimpiāde – ir ļoti nozīmīgas sporta gaitu sākumā, iepazīstot olimpisko tradīciju garu. Pacilājošs bijis brīdis, piedaloties atklāšanas svinīgajā ceremonijā Cēsīs, kur daudzi sportisti devās kopā ar savu novadu komandām. Piederību tām uzsver arī formas tērpi, par kuru izgatavošanu bija parūpējušās pašvaldības, ko sportisti ļoti atzinīgi novērtē. Arī svarīgās, visu kārotās medaļas – īpaši, un pat suvenīri dalībniekiem ir neliela, bet svarīga sastāvdaļa no tā, kas notiek lielajās olimpiskajās spēlēs, un katru īstu sportistu šādi mudina gatavoties tām. Jā, vārds “olimpiāde” gan esot tas, kurš sportistiem liek arī īpaši saspringt, – uztraukums liek sevi manīt, bet tāpēc jo lielāka uzvaras vērtība ir tiem, kuri spējuši satraukumu pārvarēt un paveikt sacīkšu laukumos visu pēc iespējas labāk.

Plašāka informācija Latvijas Jātnieku federācijas mājaslapas sadaļā Rezultāti.

LJF Preses dienests

Visas ziņas

DRĪZUMĀ

VAKANCES

Policijas inspektors
Apkopējs
Dežurants
Sētnieks

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

Santehnikas pakalpojumi

Konteineri

Jumta darbi.

AFIŠAS

afiša
afiša
afiša
afiša

Visas afišas

Pašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet