Garkalne GARKALNE.LV

No Olimpiādes visi ar medaļām!

Ceturtdiena, 2017. gada 13. jūlijs
    


Lielisks komandas sniegums – tā varētu raksturot mūsu novada jauniešu startu VII Latvijas Jaunatnes Olimpiādē. Tādu medaļu ražu Garkalnes novads olimpiādēs nekad nebija ievācis. Bet par visu sīkāk saruna ar novada delegācijas vadītāju šajā olimpiādē Alvi Zīriņu.

Saki, Alvi, kā izdevās tik lielisks starts visiem mūsējiem?

Pirmkārt, šoreiz lielāku uzmanību pievērsām komandas komplektācijai. Novada komandas sastāvā bija jaunieši, kas reāli bija gatavi cīnīties par visaugstākajām vietām. Sakrita visi blakusapstākļi, lai izdotos parādīt visu labāko, uz ko katrs no dalībniekiem bija gatavs.

Vai bija kādas problēmas ar to, ka sacensības notika dažādās pilsētās?

Nē, visu centāmies organizēt tā, lai sportisti savlaicīgi būtu uz startiem, lai tas būtu Priekuļos (regbijs), vai Ogrē (vieglatlētika) utt.

Tagad, lūdzu, pastāsti par rezultātiem.

Pirmās uz starta izgāja regbija spēlētājas. Ierobežotais pieejamo spēlētāju skaits šajā vecuma grupā mūsu komandai solīja ļoti smagas cīņas. Vienas spēlētājas trauma pašā turnīra sākumā nostādīja komandu kritiskā stāvoklī – turnīru nācās aizvadīt sešu spēlētāju sastāvā!


Iedomājaties regbijā 7, kāds tas ir handikaps pretiniecēm. Taču pirmā cīņa ar Rīgu parādīja, ka meitenes bez cīņas nepadosies. Tika izcīnīta uzvara ar 24:15. Tālāk gan nācās atzīt jūrmalnieču pārākumu ar 7:26. Nākošā bija izšķiroša cīņa (atkal ar Rīgu) par medaļu sadalījumu. 27:19 uzvaram mazākumā, un šeit nervi pēc spēles neizturēja divām Rīgas spēlētājām, kuras izprovocēja uz kautiņu mūsu komandas labāko spēlētāju. Rezultātā diskvalifikācijas, kas nozīmēja to, ka cīņā par pirmo vietu ar Jūrmalu mūsu meitenēm jāspēlē piecatā... 5:31 un sapnis par zeltu paliek tikai sapnis.

Golferis Dāvis Kannenieks šajā brīdī "Avotu" golfa klubā Valmieras tuvumā beidz sacensību pirmo dienu, dalot 3.-4. vietu.


Nākošā diena atnes priecīgāko ziņu – mazā Tīna Dreimane ar zirgu Picasso, 18 konkurentu vidū, pārsteidzoši pārliecinoši izcīna uzvaru konkūrā. Lieki piebilst, ka Tīna ir viena no jaunākajām dalībniecēm. Jāatzīmē arī Natālijas Dreimanes – Tīnas mammas un treneres, lielais ieguldījums.

Priekuļos tikmēr Garkalnes puiši atkārto meiteņu varējumu regbija laukumā, izcīnot sudraba medaļas. Abas komandas olimpiādē vadīja treneris Uldis Ozoliņš.


Ogres stadionā šajā pat laikā Patrīcija Sarmule 400m skrējienā uzrāda personīgo rekordu – 57.71 sek., un Garkalnes novada medaļu pūrā atnes vēl vienu sudrabu! Konkurence Patrīcijai bija gana nopietna – 48 dalībnieces. Dāvis Kanennieks pēc otrās dienas nostiprinās 3. vietā golfa turnīrā.


Pēdējā LJO dienā cerības saistījām ar taekvondo cīņas meistariem. Tas viņiem arī izdevās. Nezināmu iemeslu dēļ svaru kategorijās, kurās startēja mūsu meitenes Egita Brice un Liene Aija Caunīte, nepieteicās tas dalībnieču skaits, kurš nepieciešams komandu vērtējumam lielajā Olimpiādes tabulā. Taču tas ne par nieku nenoniecina mūsu meiteņu startu un sudraba medaļu izcīnīšanu. Grūtāk gāja vienīgajam puisim mūsu komandā – Edgaram Janušauskim. Viņš priekšsacīkstēs "izvilka" cīņu no praktiski zaudētas situācijas un aizcīnījās līdz bronzas medaļai!


No Valmieras pienāk ziņa, ka golfā Dāvis Kannenieks notur 3. pozīciju un izcīna bronzas medaļu! Un tad jau Ogrē laiks pēdējam mūsējo startam. 200 m vieglatlētikas disciplīnā Patrīcija Sarmule ir viena no labākajām priekšskrējienā, bet finālā trešā ar rezultātu 26,11 sek. Malacīte, jo jāņem vērā, ka šajā distancē piedalījās 48 pretendentes uz uzvaru.

Ko Tu vēl gribētu pateikt lasītājiem?

Vispirms gribu pateikties pašiem sportistiem, viņu vecākiem, treneriem un tehniskajam personālam par teicami padarītu darbiņu. Ceru, ka šie ir tikai viņu pirmie soļi uz vēl lielākiem panākumiem sportā.

Paldies Garkalnes novada domei, priekšsēdētājam un deputātiem par radīto iespēju piedalīties un veiksmīgi startēt olimpiādē. Tāpat vēlos pateikties R. Zujeviča "komandai", firmai "Sportapunkts" u.c. atbalstītājiem, kas kaldināja mūsu novada jauniešu panākumus šajā lielajā sporta forumā.

Gribu novēlēt tiem jauniešiem, kas vēl nevar izšķirties par sporta nodarbību lietderību – nekautrējaties un sāciet kaut ar pašu minimumu – stieni priekš pievilkšanās, meža taciņu krosiņam, pļaviņu bumbas spēlei ar draugiem.

Izcīnītās medaļas

Visas ziņas

DRĪZUMĀ

VAKANCES

Pirmsskolas skolotāja palīgs
Speciālais pedagogs/logopēds
Logopēds

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

Māris

IZĪRĒJU

KERAMISKIE DŪMVADI no 38eur/m.

AFIŠAS

afiša
afiša
afiša
afiša
Pašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet