14. reizi seniori pulcējas kolektīvu saietā „Kopā būt!”
 Piektdiena, 2018. gada 23. februāris • 767
    


Sestdien, 17. februārī Salaspils kultūras namā „Rīgava” notika Rīgas apriņķa senioru kolektīvu saiets „Kopā būt!”, kas kopā pulcēja 13 kolektīvus no Mālpils, Inčukalna, Ādažiem, Vangažiem, Vidrižiem, Ropažiem, Stopiņiem, Baložiem, Garkalnes un Salaspils. Kolektīvu dalībniekus vieno kopīga interese darboties amatiermākslas kolektīvos, dziedāt vai dejot.

Šis pasākums ir 32. pasākums Salaspilī, ko Aija Kušķe organizējusi, būdama Rīgas apriņķa Pensionāru apvienības priekšsēdētāja. Vidzemes un Zemgales senioru vokālo ansambļu sadziedāšanās „Daugav’s abas malas” organizētas 16 reizes kultūras namā „Enerģētiķis” un vēl divas reizes Botāniskajā dārzā, bet Rīgas apriņķa senioru kolektīvu saiets „Kopā būt!” kultūras namā „Rīgava” norisinājās 14. reizi. Vidēji katrā pasākumā piedalās ap 200 senioru, bet pērn festivālā „Daugav’s abas malas” piedalījušies 303 dalībnieki.

Saiets „Kopā būt!” ir svētki senioriem, kad atkal ir iemesls saposties, parādīt savus jaunos koncerttērpus un priekšnesumus, uzstāties uz īstas skatuves un saņemt aplausus. Saietu atklāja Aija Kušķe. Viņa sveica klātesošos dalībniekus un viesus ar sirsnīgiem vārdiem un priecājās par ikvienu, kuru iepriecina šī kopā sanākšana, kas palīdz uzturēt možu garu arī tad, kad par jaunību lemts vien kavēties atmiņās un dziesmās. Klātesošos un A.Kušķes kundzi, kas nesen bija sagaidījusi savu 80.dzimšanas dienu, Salaspils pašvaldības vārdā sveica domes priekšsēdētāja vietniece sociālajos un sporta jautājumos Malda Caune.

Un tad pēc saieta himnas „Mazs bij’ tēva novadiņis”, kuru dziedāja visi dalībnieki, sākās koncerts, kas pēc satura bija raibs kā pupas zieds un pati dzīve. Liriski latviešu šlāgermūzikas koncertnumuri mijās ar nebēdnīgām tautiskām ziņģēm, franču un zviedru mūzikas motīvi ar temperamentīgām ukraiņu un krievu tautas dziesmām, bet pa vidu kā košas puķes uzziedēja dejas - rāmo Salaspils kultūras nama „Madaru” deju rakstos un dzīvespriecīgā Ādažu novada līnijdeju kolektīva „Varavīksne” diskoritmos, kas lika pietvīkt vaigiem ne vien pašām dejotājām, bet arī aizrautīgajiem skatītājiem. Savukārt „Ādažu vīru vokālais ansamblis” ar pieciem brašiem dziedātājiem lika straujāk iepukstēties dāmu sirdīm. Baložu pilsētas kultūras centra vokālais ansamblis „Atvasara” nodziedāja dziesmu lietuviski, tādejādi sveicot Lietuvu tās simtajā dzimšanas dienā. Zināms arī, ka saieta dalībnieki - ukraiņu biedrības ansamblis „Jatraņ” no Vangažiem un Salaspils kultūras nama krievu tautas dziesmu ansamblis „Otrada” būs Dziesmu un deju svētku dalībnieki un sniegs koncertu mazākumtautību labāko kolektīvu koncertā M.Čehova Rīgas Krievu teātrī.

„Kopā būt” mamma Aija Kušķe sacīja paldies visiem dalībniekiem un viesiem, kas bija kopā šajā saietā, un kolektīvu vadītājiem dāvināja pulksteņus kā zīmi tam, kā paiet laiks un kā mēs to katrs mākam piepildīt.

Agnese Reķe

Garkalnes Ziņas

Uz sākumu
Kontakti
Pasākumu plāns
Teritorijas plānojums
Būvvalde
Domes lēmumi
Saistošie dokumenti
Publiskie iepirkumi
Iesniegumi un veidlapas
Garkalnes Novada Vēstis
Foto galerija
Garkalnes Televīzija
Sludinājumi

eparaksts

Drīzumā

Sestdiena, 26. janvāris
Koncerts "Atmiņas dzimšanas dienā"
Sestdiena, 16. februāris
Koncerts "Ar mīlestību par mīlestību"
Svētdiena, 17. februāris
Izrāde bērniem "Noslēpumu sala"

youtube facebook twitter

Garkalnes Novada Vēstis
Garkalnes Ziņas
Garkalnes Televīzija
Vulfas kundze
Juglas patversme
knab
nva
Brīvprātīgo darbs
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts