Agneses Fūrmanes papīra lelles – Dziesmusvētku vēstnesis no Garkalnes novada
 Pirmdiena, 2018. gada 4. jūnijs • 553
    

Apsveicam ar panākumiem, jo Garkalnes novada iedzīvotājas Agneses Fūrmanes veidotais projekts "Papīra lelles etnogrāfisko novadu tautastērpos" izvēlēts kā Dziesmusvētku vēstnesis no Garkalnes novada.

Agnese Fūrmane: "Mūsu stāsts par papīra lellēm sākās 1992. gadā, kad Klaudijas vecmāmiņa jeb mana vīramāte savai meitai zīmēja papīra lelles. Tolaik viņa strādāja Rīgas modeļu namā, kur piedalījās modīgu apģērbu radīšanā visai plašajai Padomju savienībai. Pa šiem daudzajiem gadiem dzīve ir mainījusies.

Kas gan notika tālāk? Klaudijas vecmāmiņa papīra lelles rūpīgi glabāja. Gluži kā zinādama, ka pasaulē nāks viņas mazmeitiņa Klaudija, kura kādā dienā nejauši atvērs galda atvilktni un iedvesīs jaunu elpu brīnišķīgajai idejai. Tā arī notika.

Strādājot ar papīra lellēm, sapratu, ka tās var būt ne tikai jaukas rotaļu biedrenes, bet var veikt arī izglītojošu funkciju. Projekts “Papīra lelles Latvijas etnogrāfisko novadu tautastērpos” ir izveidotas sadarbībā ar Nacionālo kultūras centru un tautas lietišķās mākslas eksperti Lindu Rubenu kā ilgtermiņa projekts Latvijas simtgades sagaidīšanas un atzīmēšanas kontekstā.

Projekta galvenā ideja - ar visiem labi zināmas rotaļlietas – papīra lelles palīdzību, veicināt Latvijā un ārvalstīs dzīvojošu bērnu un jauniešu nacionālās identitātes apzināšanos, izglītojot par Latvijas etnogrāfisko novadu raksturīgajiem tautastērpiem un to valkāšanas tradīcijām. Tādējādi veicinot latviskuma popularizēšanu un iesakņošanos bērnu un jauniešu vidū.

Projekta primārā mērķauditorija ir Latvijā un ārvalstīs dzīvojošie bērni un jaunieši, ģimenes, kurās aug bērni.

Īstermiņa mērķis – radīt izglītojošu, skaidrojošu bērniem un jauniešiem vizuāli pievilcīgu, interesi rosinošu papīra leļļu kolekciju.

Tautisko papīra leļļu kolekcija iekļauta Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja krājumā."

Sīkāka informācija pieejama: www.papiralelles.lv

Garkalnes Ziņas

Uz sākumu
Kontakti
Pasākumu plāns
Teritorijas plānojums
Būvvalde
Domes lēmumi
Saistošie dokumenti
Publiskie iepirkumi
Iesniegumi un veidlapas
Garkalnes Novada Vēstis
Foto galerija
Garkalnes Televīzija
Sludinājumi

eparaksts

Drīzumā

Sestdiena, 2. marts
Jauktā kora "Garkalne" 5 gadu jubilejas koncerts
Piektdiena, 8. marts
Melo-M “Maģiskā Radio tūre”
Piektdiena, 22. marts
Filma "Tēvs nakts"

youtube facebook twitter

Garkalnes Novada Vēstis
Garkalnes Ziņas
Garkalnes Televīzija
Vulfas kundze
Juglas patversme
knab
nva
Brīvprātīgo darbs
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts