Garkalne GARKALNE.LV

Agneses Fūrmanes papīra lelles – Dziesmusvētku vēstnesis no Garkalnes novada

Pirmdiena, 2018. gada 4. jūnijs
    

Apsveicam ar panākumiem, jo Garkalnes novada iedzīvotājas Agneses Fūrmanes veidotais projekts "Papīra lelles etnogrāfisko novadu tautastērpos" izvēlēts kā Dziesmusvētku vēstnesis no Garkalnes novada.

Agnese Fūrmane: "Mūsu stāsts par papīra lellēm sākās 1992. gadā, kad Klaudijas vecmāmiņa jeb mana vīramāte savai meitai zīmēja papīra lelles. Tolaik viņa strādāja Rīgas modeļu namā, kur piedalījās modīgu apģērbu radīšanā visai plašajai Padomju savienībai. Pa šiem daudzajiem gadiem dzīve ir mainījusies.

Kas gan notika tālāk? Klaudijas vecmāmiņa papīra lelles rūpīgi glabāja. Gluži kā zinādama, ka pasaulē nāks viņas mazmeitiņa Klaudija, kura kādā dienā nejauši atvērs galda atvilktni un iedvesīs jaunu elpu brīnišķīgajai idejai. Tā arī notika.

Strādājot ar papīra lellēm, sapratu, ka tās var būt ne tikai jaukas rotaļu biedrenes, bet var veikt arī izglītojošu funkciju. Projekts “Papīra lelles Latvijas etnogrāfisko novadu tautastērpos” ir izveidotas sadarbībā ar Nacionālo kultūras centru un tautas lietišķās mākslas eksperti Lindu Rubenu kā ilgtermiņa projekts Latvijas simtgades sagaidīšanas un atzīmēšanas kontekstā.

Projekta galvenā ideja - ar visiem labi zināmas rotaļlietas – papīra lelles palīdzību, veicināt Latvijā un ārvalstīs dzīvojošu bērnu un jauniešu nacionālās identitātes apzināšanos, izglītojot par Latvijas etnogrāfisko novadu raksturīgajiem tautastērpiem un to valkāšanas tradīcijām. Tādējādi veicinot latviskuma popularizēšanu un iesakņošanos bērnu un jauniešu vidū.

Projekta primārā mērķauditorija ir Latvijā un ārvalstīs dzīvojošie bērni un jaunieši, ģimenes, kurās aug bērni.

Īstermiņa mērķis – radīt izglītojošu, skaidrojošu bērniem un jauniešiem vizuāli pievilcīgu, interesi rosinošu papīra leļļu kolekciju.

Tautisko papīra leļļu kolekcija iekļauta Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja krājumā."

Sīkāka informācija pieejama: www.papiralelles.lv

Visas ziņas

DRĪZUMĀ

VAKANCES

Sekretāre
Apkopējs
Dežurants
Sētnieks

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

SIA Brīvā Austras skola

Elektriķis Garkalnē 24/7

Santehnikas pakalpojumi

AFIŠAS

afiša
afiša
afiša
afiša

Visas afišas

Pašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet