Garkalne GARKALNE.LV

Privātkolekcija ”Ieskats Dziesmu svētku vēsturē” Garkalnes novada bibliotēkā

Otrdiena, 2018. gada 10. jūlijs
    

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku priekšvakarā no 22. jūnija līdz 5. jūlijam Garkalnes novada bibliotēkā bija skatāma kolekcionāra Roberta Kulpes unikālā privātkolekcija „Ieskats Dziesmu svētku vēsturē”.

Izstādē varēja aplūkot vairāk kā 400 eksponātu par Dziesmu svētkiem (tērpi, nozīmītes, programmiņas) no pašiem to pirmsākumiem. Bibliotēkas apmeklētāji bija patīkami pārsteigti par plašo kolekciju un izteica kolekcionāram pateicības vārdus (veicot ierakstu R. Kulpes atstātajā atsauksmju kladē) gan par ieguldīto darbu, gan par sniegto iespēju pakavēties atmiņās tiem, kuri bija savulaik piedalījušies Dziesmu svētkos.

Izstādes noslēguma dienā Roberts Kulpe klātesošajiem stāstīja kādēļ ir uzsācis veidot šo kolekciju (pats esot bijis Dziesmu svētku dalībnieks), par kolekcijas redzamā materiāla iegūšanas ceļiem, kā arī deva ieskatu vēl vienā – naudas zīmju kolekcijā, kuru arī ir nākotnē plānots izstādīt mūsu bibliotēkā.

Vēlētos pateikties Dziesmu svētku kolekcijas autoram Robertam Kulpem par brīnišķīgo izstādi un izsmeļošo stāstījumu, apmeklētājiem par lielo atsaucību, kā arī brīvprātīgajiem, kuri piedalījās izstādes uzstādīšanā, eksponātu rūpīgu novietošanu automašīnās kā arī par eksponātu nogādāšanu uz kolekcionāra dzīvesvietu Ikšķilē.

Garkalnes novada bibliotēkas vadītājs Elvijs Krūmiņš

Visas ziņas

VAKANCES

PII vadītāja vietnieks
Skolotāja palīgs
"Čiekuriņš" meklē darbiniekus
Berģu skola aicina darbā

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

Santehnikas pakalpojumi

Slimnieka kopēja

Zāles pļaušana

AFIŠAS

afiša
afiša
afiša
afiša

Visas afišas

Pašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet