Garkalne GARKALNE.LV

24. augustā notiks starptautiskais Garkalnes novada Dāmu kauss 3x3 basketbolā

Trešdiena, 2018. gada 15. augusts
    

Baltijas 3x3 basketbola vēsturē nozīmīgākais turnīrs sieviešu komandām ar iespaidīgāko balvu fondu – Garkalnes novada Dāmu kauss – notiks piektdien, 24. augustā. Plānots, ka dalībnieku pulkā būs Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas 3x3 nacionālo un U18 izlašu dalībnieces. Pašreiz atlikušas divas pēdējās vietas dalībai turnīrā.

Garkalnes novada domes un Latvijas Basketbola savienības šovasar izveidotās sadarbības rezultātā 3x3 basketbola laukumu kartē parādījās jauna vieta. Pie Garkalnes dienas centra (Garkalne, Vidzemes šoseja 1d) tika izvietots Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) 3x3 basketbola oficiālais laukums, uz kura diviem profesionālajiem groziem un speciālās grīdas vairākus gadus notika sacensības Rīgā, pie Brīvības pieminekļa.

Uz šī laukuma šovasar Garkalnē regulāri notiek dažāda meistarības līmeņa spēlētāju treniņi, bērnu sporta nodarbības, improvizēti turnīri, bet par pirmās sezonas kulmināciju kļūs starptautiskās sieviešu sacensības, kuras notiks ar Garkalnes novada domes atbalstu, sarūpējot 350 eiro vērto balvu fondu.

“Ar lielu interesi regulāri sekojam līdz “Ghetto Basket” izlases spēlētāju panākumiem 3x3 basketbola turnīros daudzviet pasaulē, bet noteikti nedrīkstam aizmirst arī par dāmām. Līdz šim sieviešu komandām tikai nedaudz pietrūcis, lai tiktu uz Eiropas un pasaules turnīriem – gan 3x3 basketbola pieredzes, gan FIBA rangu punktu. Tieši tādēļ rīkojam Garkalnes novada Dāmu kausu, lai, piemēram, Latvijas U18 izlase labāk sagatavotos Eiropas kausa finālam, kā arī ievērojami paaugstinātos mūsu valsts rangs FIBA pasaules ieskaitē sievietēm,” komentē viens no turnīra rīkošanas idejas autoriem, Garkalnes novada domes deputāts Raimonds Fūrmanis.

Plānots, ka Garkalnes novada Dāmu kausā piedalīsies Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas kopumā 12 komandas. Dalībnieku pulkā būs Baltkrievijas 3x3 sieviešu izlase, kas septembra vidū Bukarestē (Rumānija) startēs Eiropas kausa finālturnīrā. Savukārt Latvijas un Lietuvas U18 izlases dalībniecēm šis būs viens no pēdējiem turnīriem pirms brauciena uz Eiropas kausa finālturnīru U18 izlasēm 31. augustā – 2. septembrī Debrecenā (Ungārija). Garkalnes turnīrā Latviju pārstāvēs ne tikai “Ghetto Basket” šīs sezonas labākās trīs komandas – “Veterānes”, “Ghetto Lēdijas” un “Filter”, bet arī “Avantis” un “Zieds” ar Latvijas 5:5 valstsvienības bijušajām basketbolistēm sastāvos. Lokālo basketbolu pārstāvēs “Berģu skolas” meitenes.

Ja par balvu fondu rūpēsies Garkalnes novada dome, tad par garšīgiem pārsteigumiem laureātēm – “MD Trade Baltic” ar “Mr. Basil” sulām un “Fruiti Me” limonādēm, arī itāļu gardumu "Bruschette Maretti" izplatītāji SIA “NML Group”.

Garkalnes novada Dāmu kauss notiks pēc FIBA 3x3 basketbola oficiālajiem noteikumiem, spēles vadīs mūsu valsts abi tiesneši ar FIBA 3x3 kategoriju - Kristīne Simanoviča un Gatis Saliņš - kopā ar Mārci Senkēviču un Artjomu Ribakovu.

Lietus gadījumā turnīrs no Garkalnes dienas centra tiks pārcelts uz Ādažu Brīvās Valdorfa skolas sporta zāli.

Fotoparaksts: Baltkrievijas valstsvienība un Latvijas U18 izlase, piedaloties Garkalnes turnīrā, gatavosies Eiropas kausa finālturnīriem.
"Ghetto Basket" foto

Garkalnes novada Dāmu kausa organizators Renārs Buivids

Visas ziņas

VAKANCES

PII vadītāja vietnieks
Skolotāja palīgs
"Čiekuriņš" meklē darbiniekus
Berģu skola aicina darbā

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

Slimnieka kopēja

Zāles pļaušana

Ādažu Čipsi

AFIŠAS

afiša
afiša
afiša
afiša

Visas afišas

Pašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet