Par atkritumu apsaimniekošanu
 Pirmdiena, 2019. gada 4. februāris • 245
    

Ir kāda likumsakarība – jo bagātāka ir sabiedrība, jo vairāk atkritumu tā rada, bet vienlaicīgi mazāk atkritumu nonāk vidē vai tiek noglabāti poligonos, tiek vairāk domāts par otrreizēju materiālu izmantošanu. Eiropas Savienības dalībvalstīm ir izvirzīta prasība līdz 2025. gadam pārstrādāt 55% no mājsaimniecību atkritumiem, vēl stingrākas prasības ir attiecībā uz iepakojumu.

Viens no mehānismiem, kā to panākt, ir padarīt nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu ļoti dārgu – ar katru gadu tiek paaugstināts dabas resursu nodoklis, ir paaugstināta atkritumu noglabāšanas maksa, izbūvējot pāršķirošanas līniju poligona teritorijā. Otrs veids ir stingrāks likumdošanas regulējums – obligāta atkritumu šķirošanas sistēmas ieviešana pašvaldībās, finanšu nodrošinājums atkritumu apsaimniekotājiem, atteikšanās no bezmaksas maisiņiem u.c. Bet mērķi sasniegt būs ļoti grūti, ja nenotiks izmaiņas mūsu ikdienas paradumos.

Apzināti pievēršot uzmanību, ko mēs pērkam, kā lietojam un, pats svarīgākais, kā izmetam, mēs varētu ne tikai samazināt atkritumu apjomu, bet arī savas ikdienas izmaksas. Nemetiet ārā drēbes vai apavus, kas Jums ir kļuvuši lieki, ja tie vēl ir izmantojami. Garkalnes novadā ir izvietoti trīs labdarības konteineri – Garkalnē, pie Dienas centra, Upesciemā, pie autobusa pieturas un Bukultos, pie autobusa galapunkta. Ja Jums ir lieka kāda mēbele vai strādājoša sadzīves tehnika, dodiet ziņu Garkalnes novada Sociālajam dienestam (67800931, 25446777, socdien@garkalne.lv). Tā ir iespēja dalīties ar kādu, kam ir mazāk, palīdzēt un vairot labo.

Pati grūtākā lieta – mainīt savus ikdienas paradumus, vērtēt to, ko pērkam no radīto atkritumu apjoma viedokļa. Izklausās dīvaini, ka to saka uzņēmums, kura bizness ir atkritumu izvešana, bet tieši ar to atšķiras privāti apsaimniekotāji no tiem, kas pieder pašvaldībai – mums rūp, un mēs strādājam jūsu interesēs. No šī gada pavasara katram novada iedzīvotājam būs iespēja kļūt “zaļākam”.

Garkalnes novada dome ir pieņēmusi lēmumu par šķirošanas konteinera nomas maksas noteikšanu – 1 EUR + PVN/mēnesī. Par šo naudiņu Jums tiks piegādāts 0,24 m3 konteiners, kurā uzkrāt papīra, plastmasas un metāla iepakojumu, kas tiks izvests bez maksas. Šobrīd tiek skatīti atkritumu apsaimniekošanas atļaujas grozījumi, lai uzsāktu pakalpojuma nodrošināšanu jau pavasarī. Atgādinām, ka jau šobrīd novadā ir četri publiskie papīra, kartona un plastmasas iepakojuma savākšanas punkti, kas tiek izvesti divas reizes nedēļā – pirmdienā un piektdienā.

Joprojām liela ir iedzīvotāju aktivitāte, bet liels ir arī neatbilstošu atkritumu apjoms publiskajos šķiroto atkritumu savākšanas punktos. Novadā ir izvietoti 27 stikla iepakojuma savākšanas konteineri, kuru apkalpošanu nodrošina SIA Eco Baltia Vide. Joprojām Jums ir iespēja bez maksas pieteikt nolietotas sadzīves tehnikas izvešanu A/S BAO, piesakot, zvanot pa tālruni 67612259 vai elektroniski bao@bao.lv. Pašvaldība strādā pie tā, lai līdz rudens sezonai tiktu izveidots arī lapu laukums.

Atkritumu apsaimniekošana novadā attīstās galvenokārt pateicoties Jūsu interesei par to! Ja rodas kādi jautājumi, esat laipni aicināti zvanīt 67998645, mob. 26616679 vai rakstīt info@garkalnesks.lv

Cerot uz Jūsu atsaucību,
PSIA “Garkalnes Komunālserviss”

Garkalnes Ziņas

Uz sākumu
Kontakti
Pasākumu plāns
Teritorijas plānojums
Būvvalde
Domes lēmumi
Saistošie dokumenti
Publiskie iepirkumi
Iesniegumi un veidlapas
Garkalnes Novada Vēstis
Foto galerija
Garkalnes Televīzija
Sludinājumi

eparaksts

Drīzumā

Sestdiena, 2. marts
Jauktā kora "Garkalne" 5 gadu jubilejas koncerts
Piektdiena, 8. marts
Melo-M “Maģiskā Radio tūre”
Piektdiena, 22. marts
Filma "Tēvs nakts"

youtube facebook twitter

Garkalnes Novada Vēstis
Garkalnes Ziņas
Garkalnes Televīzija
Vulfas kundze
Juglas patversme
knab
nva
Brīvprātīgo darbs
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts
plakāts