Garkalne GARKALNE.LV

Militārajās mācībās “Summer Shield XVI” trenēs gaisa un sauszemes operāciju integrāciju

Piektdiena, 2019. gada 10. maijs
    

No 13. maija līdz 25. maijam Latvijā norisināsies starptautiskās militārās mācības “Summer Shield XVI”.

Latvijas organizētajās starptautiskajās militārajās mācībās “Summer Shield XVI” piedalīsies aptuveni 950 karavīru no Albānijas, Čehijas, Kanādas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Spānijas, Slovēnijas, Slovākijas un Vācijas.

Mācību mērķis ir pilnveidot vienību savstarpējo sadarbību un savietojamību, gaisa un sauszemes operāciju vadības procedūras un trenēt Kaujas atbalsta un Kaujas nodrošinājuma vienības, sadarbojoties ar kājnieku vienībām to uzdevumu izpildē.

Šogad mācību laikā pirmo reizi norisināsies Vācijas bruņoto spēku Aizsardzības no masu iznīcināšanas ieročiem vienības sertifikācijas vingrinājumi.

Mācības “Summer Shield XVI” norisināsies gan Ādažu poligonā, gan ārpus tā – Rīgas reģionā un Ādažu novadā.

Mācības „Summer Shield ” Latvijā notiek kopš 2004. gada. Sākotnēji tas bija bataljona līmeņa vingrinājums un tā galvenais uzdevums bija sagatavot vienības dalībai koalīcijas spēku operācijā Irākā.

Kopš 2014. gada militārās mācības “Summer Shield” ir iekļautas NATO vingrinājumu un mācību sarakstā, kā arī atvērtas dalībai ikvienai no alianses dalībvalstīm. Mācībās “Summer Shield” karavīri trenē plaša spektra kaujas atbalsta spējas – artilērijas, mīnmetēju, izlūkošanas, aizsardzības pret masu iznīcināšanas ieročiem, kaujas inženieru un konstrukcijas inženieru un prettanku spējas.

Pērn mācības “Summer Shield XV” bija apvienotas ar starptautiskajām militārajām mācībām “Saber Strike 2018” un kopā mācībās piedalījās vairāk nekā 3000 dalībnieku.

Mairita Senkevicina

Visas ziņas

VAKANCES

Būvvaldes arhitekts
Berģu skola aicina darbā

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

DISKUSIJA PAR REFORMU

Diskusija par ATR

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

Jaunas Respo piekabes Berģos

SAMSUNG GALAXY S20 ULTRA 5G.195eur.

Santehnikas pakalpojumi

AFIŠAS

afiša
afiša
afiša
Pašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet