Garkalne GARKALNE.LV

Plāno turpināt elektrolīnijas "Igaunijas – Latvijas trešais starpsavienojums" būvniecību

Otrdiena, 2019. gada 27. augusts
    

Uzlabojot un modernizējot elektroenerģijas pārvades tīklu, AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) šogad Vidzemē plāno turpināt elektrolīnijas "Igaunijas – Latvijas trešais starpsavienojums" būvniecību un īstenot citus projektus, kopumā investējot vairāk nekā 40 milj. EUR.

Projektā "Igaunijas – Latvijas trešais starpsavienojums" patlaban ir jau uzsākti darbi posmā no Igaunijas robežas līdz Saulkrastiem, savukārt posmā, kur jaunā elektrolīnija ies blakus plānotajam dzelzceļam RailBaltica, ir pabeigti projektēšanas darbi. Paredzams, ka Sējas, Inčukalna, Garkalnes, Ropažu, Salaspils un Stopiņu novados pirmie būvniecības darbi – koku izciršana jaunās līnijas vajadzībām – tiks uzsākti oktobrī.

Otrs apjomīgākais darbs Vidzemē būs apakšstacijas "Ķeguma HES-2" sadalnes pārbūve, nomainot 110kV transformatoru uz mūsdienīgāku un dabai draudzīgāku. "Bez jau minētās sadalnes rekonstrukcijas un transformatora nomaiņas šogad plānojam veikt atsevišķu Vidzemes elektropārvades līniju savu laiku nokalpojušo balstu nomaiņu, kā arī veikt atsevišķu apakšstaciju vadības ēku remontus un uzlabojumus, lai tās atbilstu mūsdienu energoefektivitātes prasībām," par plānotajiem darbiem Vidzemē stāsta AST valdes priekšsēdētājs Varis Boks.

Kopējās investīcijas esošā augstsprieguma tīkla uzturēšanā un infrastruktūras uzlabošanas darbos Vidzemē šogad pārsniedz divus miljonus EUR, savukārt projektā "Igaunijas – Latvijas trešais starpsavienojums" šogad plānoto investīciju apjoms ir 38,4 miljoni EUR. Kopumā Latvijā šogad AST attīstībā plāno investēt 95 miljonus EUR, un lielāko daļu no tiem sastāda investīcijas ar Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējumu – elektroapgādes līniju "Kurzemes loks", "Igaunijas – Latvijas trešais starpsavienojums" un līnijas no Rīgas TEC-2 līdz Rīgas HES izbūvēm. Šogad šajos projektos ES līdzfinansējums ir 70 miljoni EUR.

Savukārt esošā tīkla un apakšstaciju modernizācijā paredzēts ieguldīt 24 miljonus eiro – 12 miljonus eiro apakšstaciju un sadales punktu pārbūvēs (kopumā šogad 11 projekti), sešus miljonus – elektropārvades līniju atjaunošanā, sešus miljonus eiro – kopumā 11 transformatoru un viena autotransformatora nomaiņā.

Aija Ikstena

Visas ziņas

VAKANCES

Būvvaldes arhitekts
Berģu skola aicina darbā

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

DISKUSIJA PAR REFORMU

Diskusija par ATR

FOTO GALERIJA

SLUDINĀJUMI

Jaunas Respo piekabes Berģos

SAMSUNG GALAXY S20 ULTRA 5G.195eur.

Santehnikas pakalpojumi

AFIŠAS

afiša
afiša
afiša
Pašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet