GarkalneGARKALNE.LV

Padarītie darbi

Pirmdiena, 2012. gada 2. janvāris
    

Garkalnes novada priekšsēdētājs Mārtiņš Bauze-Krastiņš stāsta par kultūras dzīvi novadā, par 2011. gadā paveikto sociālajā un izglītības jomā, par ievērojamākajiem pabeigtajiem un iecerētajiem projektiem izmantojot Eiropas Savienības līdzekļus.

2011. gadā pabeigts Sociālās mājas projekts Meža ielā, izveidots dienas centrs Upesciemā un daudzdzīvokļu mājām Upes ielā uzstādītas modernākas attīrīšanas iekārtas. Abas skolas tikušas pie jauniem skolēnu autobusiem. Pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē Garkalnes novads var lepoties ar savu muzeja istabu.

Kultūras dzīve
Kultūras dzīve situsi augstu vilni. Droši var teikt, ka novada lielākie svinētāji un kultūras baudītāji ir seniori un bērni. Sezonāli svētki, koncerti un izstādes notiek cauru gadu, bet šī gada vasarā Garkalnes novada delegācija pirmo reizi ar dziesmu un deju māksliniekiem pārstāvēja Latviju starptautiski. Piedalījāmies Bergedorfas Nāciju svētkos (21. Fest der Nationen), brīvajā un Hanzas pilsētā Hamburgā, kas pulcēja vairāk nekā 1300 raibu dalībnieku no visām Eiropas malām. Novadu pārstāvēja viens no labākajiem Latvijas senioru deju kolektīviem “Baltābele” ar virsvadītāju Lieni Gailāni. Dāmu ansamblis “Strauts” ar virsvadītāju Elgu Tiltiņu un Garkalnes vidusskolas deju kolektīvs “Saules bērni”. Ārzemēs mūs uzņēma ar ovācijām. Vācieši īpaši novērtēja tautastērpu kvalitāti un latviešu labo gaumi.

Jāņa Jaunsudrabiņa piemiņas istaba
Pateicoties aktīviem novada iedzīvotājiem Garkalnes novads ticis pie Jāņa Jaunsudrabiņa piemiņas istabas. Izcilais jokdaris, dabas un cilvēku mīlis Jaunsudrabiņš savus pēdējos gadus Latvijā pavadījis Garkalnē. Viņam patikuši vecie priežu sili un Gaujas tuvums. Jaunsudrabiņš bijis kaislīgs makšķernieks. Šī projekta īstenošanas lielākie nopelni jāuzņemas Brigitai Taučkelei un viņas komandai.

Skolas lietas
Kā Jūs visi jau ziniet – Garkalnes novada skolas ir vienas no labākajām Latvijā. Gan eksakto, gan sociālo priekšmetu klases ir aprīkotas ar moderniem mācību palīglīdzekļiem. Garkalnes skolai ir tenisa laukumi, Berģu – futbola. Apmaksājam skolēnu izdevumus braukšanai uz skolu un pusdienas jaunākajās klasēs. Garkalnes novadā sen jau vairs nav rindu bērnudārzos, esam izveidojuši jaunus sporta laukumus Upesciemā un Padebešos, bērnu rotaļu laukumus Garkalnē pie Sēņu ielas un Garkalnes vidusskolā. Arī pedagogi ir kvalificēti un radoši. Piemēram, marta nogalē Izglītības attīstības centrs Gruzīnu mazākumtautību skolu direktoriem organizēja semināru par bilingvālo apmācību skolās. Garkalnes vidusskola bija izvēlēta kā viens no labas prakses piemēriem kā ar ļoti labiem rezultātiem bilingvālo izglītību apgūt nepiespiestā veidā. Par Garkalnes vidusskolas augsto līmenī šajā jomā liecina tas, ka pagājušā gadā krievvalodīgā 8.klase brīvprātīgi devītajā klasē izvēlējās mācīties latviski.

Arī Berģu Mūzikas un mākslas pamatskola ir izvēlēta kā labas prakses piemērs. Kultūras ministrijas un bijušās Izglītības ministres Sarmītes Ēlertes organizētā seminārā skolu un pašvaldību vadītājiem, Berģu skola tika rādīta kā pašvaldības veiksmīgs izglītības stratēģijas izvēles piemērs vietējā skolā.

Dzīvi ērtāku skolotājiem, bērniem un viņu vecākiem dara divu jaunu skolas autobusu iegūšana. Pateicoties valsts budžeta līdzekļiem un Garkalnes novada Domes 10% līdzfinansējumam novads ieguva divus oranžus Mercedes skolas autobusus – katrai skolai pa vienam.

Sociālā joma
Garkalnes Dome piedalījās konkursā par sociālo dzīvojamo māju siltināšanu un saņēma Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējumu 75% apmērā sociālās mājas Meža ielā siltināšanai, renovācijai un rekonstrukcijai. Vecā māja ieguva jaunu veidolu un kvalitāti. Atvērts un drīz svinīgi tiks atklāts jau otrais dienas centrs Garkalnes novadā.

Infrastruktūra
Svarīgs uzlabojums ūdenssaimniecības sakārtošanā un videi draudzīga dzīves veida veidošanā bija attīrīšanas iekārtu uzstādīšana Upes ielas daudzdzīvokļu mājām. Tās ir modernākās novada attīrīšanas iekārtas, kur par notekūdeņu organisko vielu noārdīšanu atbildīgas dzīvas baktērijas. Process ir dabisks un videi nekaitīgs.

Drīzumā arī veloceliņš būs pabeigts. Vēl joprojām celtnieki strādā pie nobeigšanas darbiem. Izrādās, ka mūsu jaunās LED lampas, kas visā garumā ekonomiski izgaismo celiņu ir iecienījuši garnadži. Garkalnes pašvaldības policijai ir uzdots zagļus noķert.

Darāmie darbi
2012. gada lielākie projekti saistīti ar Ūdenssaimniecības attīstīšanu. Paredzam, ka varēsim sākt darbus pie Lielā un Mazā Baltezera, kas saistīts ar centralizētu ūdens apgādes sistēmas izveidošanu, kā arī kanalizācijas sistēmas izveidošanu un tās pieslēgšanu pie Rīgas attīrīšanas iekārtām. Šī projekta finansējums plānots no ES Kohēzijas fondiem.

Dienas kārtībā vēl ir ūdenssaimniecības attīstība Upesciemā, kur esam iecerējuši likvidēt vecās attīrīšanas iekārtas, bet visu kanalizācijas sistēmu pieslēgt Rīgas attīrīšanas sistēmai. Plānojam pabeigt mūsu novada skolu informatizācijas sistēmas izveidi un nepieciešamo pamatlīdzekļu iegādi. Garkalnes vidusskolā 2012.gada vasarā par ES „Klimata pārmaiņu finanšu instruments” līdzekļiem veiks rekonstrukciju, kas mazinās skolai siltuma zudumus un dos iespēju ietaupīt pašvaldības līdzekļus. Projekts ir unikāls un runā, ka pēc projekta pabeigšanas skolu varēšot piesildīt ar vienu lampiņu. Lai novērstu plūdu draudus, ieplānota meliorācijas sistēmas sakārtošana Sužos.

Pateicība
Par paveikto jāpateicas lieliskajiem Garkalnes novada Domes darbiniekiem un citiem kolēģiem, deputātiem un sadarbības partneriem, uzņēmējiem un iedzīvotājiem, viņu padomiem un idejām. Pūķa gadā novēlu veselību, laimi, daudz naudas un pūķa spēku!

Mārtiņš Bauze-Krastiņš,
Domes priekšsēdētājs

Visas ziņas

VAKANCES

Speciālais pedagogs/logopēds
Logopēds

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

Foto galerija

SLUDINĀJUMI

Krāšņu mūrnieks ,Murejam un remontejam krasns, plits. Valdis t.29131611 pechnik@inbox.lv
Krāšņu mūrnieks ,Murejam un remontejam k...


Bīstamo koku zāğēšana,Arborista pakalpojumi.
Profesionāla bīstāmo koku zāģēšana, Pier...


Aizkari žalūzijas
Aizkarus, žalūzijas izgatavojam, piegādā...


AFIŠAS

afiša
afiša
afiša
afiša
Lapas kartePiekļūstamības paziņojumsPašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet