GarkalneGARKALNE.LV

GARKALNES NOVADA JAUNATNES TELPA

Aktualitātes
Jaunatnes telpā plāno
Foto galerija
EURODESK/ERASMUS+
Izglītība
Brīvprātīgais darbs
Jaunatnes ziņu arhīvs
Kur zvanīt ārkartas situācijās
Noderīgas interneta adreses


Garkalnes novada jaunatnes politikas attīstības stratēģija 2018-2023
Papildraksts


 
 

Pasākums „Darbnīcas jauniešiem”

AKTUALITĀTES

“Eko Ziemeļos” – projekts uzņēmīgiem jauniešiem un zaļām idejām

2019. gads sācies ar pozitīviem jaunumiem aktīvajiem pierīgas novadu jauniešiem. Lauku atbalsta dienests apstiprinājis ELFLA Latvijas lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākuma „Starpteritoriālā un starpvalstu sadarbība” sadarbības projektu “Eko Ziemeļos/Eco North”, Projekta nr. 18-00-A019.333-000018. Publiskais finansējums 75 382.23 EUR.

Projektu īsteno biedrība “Ropažu Garkalnes partnerība” sadarbībā ar partnerību “Daugavkrasts” un Rīgas rajona lauku attīstības biedrību (RRLAB). Projekta starptautiskie partneri ir vietējās rīcības grupas no 4 dalībvalstīm: Somijas, Polijas, Igaunijas un Latvijas.

Laikā no 2019. gada janvāra līdz 2020. gada septembrim tiks organizēti pieredzes apmaiņas braucieni, semināri un meistarklases, ar mērķi veicināt uzņēmējdarbības prasmju apgūšanu jauniešu vidū, tai skaitā iepazīstinot ar labo praksi - “zaļās” uzņēmējdarbības pieredzi un metodēm partneru teritorijās.

Projekta mērķa grupa: Jaunieši no projekta partneru teritorijām vecumā no 15- 20 gadiem, kuriem ir angļu valodas prasmes, kā arī interese par nepieciešamajām prasmēm, kā nākotnē veidot videi draudzīgu un inovatīvu uzņēmējdarbību. Lasīt vēl...

Pieredze no jauniešiem Dagdā

Sakarā ar jauniešu iniciatīvu sadarboties ar citas pašvaldības jauniešiem jeb kādu no Latvijas pašvaldību jauniešu centriem, šā gada 27. oktobrī divpadsmit Garkalnes jaunieši devās uz diviem Dagdas pašvaldības jauniešu centriem pie Dagdas jauniešu centru jauniešiem un darbiniekiem pieredzes apmaiņā. Dagdā ir ļoti aktīvi un uzņēmīgi jaunieši, gudri un radoši, paši organizēja un koordinēja mūsu novada jauniešu uzņemšanu ar centru darbinieku līdzdalību.

Tika iepazītas Dagdas Jauniešu centru telpas un dzīve tajās. Tur savstarpēji jaunietis jaunietim sniedz zināšanas, sadarbību un pavada brīvo laiku. Pieredzes ziņā Garkalnes pašvaldības jaunieši apzināja kā jaunietis var iesaistīties Jauniešu biedrībā, un gūt no tā vietējā līmenī iespējas un zināšanas sevis pilnveidošanai.

Jaunieši savā starpā varēja iepazīties un apmainīties ar kontaktiem. Visi kopā interesanti pavadījām laiku. Radās idejas par turpmākās sadarbības veidiem un idejām.

Bija iespējams braukt gar Baltkrievijas robežu un baudīt apkārtnes skaisto dabu. Visu jauniešu vārdā vēlētos izteikt lielu paldies Podjavas ģimenei, Sporta atrakcijas parka “Starp debesīm un zemi” vadītājiem par uzņemšanu un sportiski brīvā laika pavadīšanu Krāslavas novadā. Ierodoties Sporta atrakcijas parkā, neskatoties uz mitrumu, mums bija iespēja veikt trases posmu, kurš sastāvēja no vairākiem posmiem. Kad trase tika veikta, parka saimniece piedāvāja mums zupu un sava ābeļdārza ābolus, par ko mēs esam viņai ļoti pateicīgi.

Satikām turpat uz vietas parkā dažus vietējos Krāslavas jauniešus-aktīvistus. Pēc sarunas ar jauniešiem devāmies tālāk apskatīt pilsētas kultūras objektus – Krāslavas Svēta Ludviga Romas katoļu baznīcu un Plāteru pili.

Apmeklējuši Plātera pili un tā parku, no kura paveras skaists skats uz Daugavas lokiem, baznīcā mūs sagaidīja tās pārstāvis, kas īsumā pastāstīja par dievnama vēsturi.

Braucienu sanāca plānot tieši šādi, jo daudz laika aizņēma ceļš. Bet tas nekas, jo mūs veda Gunārs Bērtulsons, kurš ar savu humora izjūtu un sapratni mūs jauki aizveda un atveda atpakaļ mājās. Kā arī mēs nebraucām vieni, jo mūs ceļā pieskatīja mūsu jauniešu centra vadītāja Agnese Apse, bez kuras iesaistes nebūtu noorganizēts šis brauciens.

Garkalnes novada jaunieši un Agnese Apse

Kļūsti, jaunieti, patriotiskāks, sāc ar savu dzīvesvietu un apzini savu novadu!

Latvijas Valsts simtgades gadā no 20. līdz 24. augustam Garkalnes novadā notika radošās darbnīcas jauniešiem no 13 līdz 18 gadiem, projekta “GARKALNE-JAUNATNE-PATRIOTS” ietvaros. Darbnīcas organizēja biedrība “Ropažu Garkalnes partnerība” kopā ar sadarbības partneriem, kuriem sakām paldies par līdzdalību un atbalstu.

Paldies Garkalnes novada domei par finansiālu un visādu citādu atbalstu projektam. Garkalnes skolai paldies par transporta izmantošanas iespēju projekta laikā.

Paldies “Latvian Catering Company” par ēdināšanu un noslēguma dienā skaisto un garšīgo torti.

Paldies “Kalna Spuļļu dīķi” par iespēju makšķerēt. Uzzinājām, kurš mūsu pulkā ir labākais makšķernieks.

Paldies “Namdara darbnīca” saimniekiem par izglītojošu un radošu nodarbību dabas un koku izzināšanā.

Paldies Ievai un Patrīcijai no “Alpu zirgi” par iespēju uzzināt vairāk par zirgiem un zirgkopību. Daži no jauniešiem pirmo reizi sēdēja zirgam sedlos!

Paldies “Upesrūķi” saimniekiem par kopīgu maizes cepšanu, pirts lietu un augu iepazīšanu Skuķīšos. Jaunieši bija pie svētozola, kuram 300 gadi. Uz ozola saknes izauguši vairāki ozola stumbri, kas veido atsevišķu telpisku vidi. Apbrīnojami enerģētiska vieta.

Paldies Gundegai un Ilzei no “Vulfa kundze” par vienreizēju iespēju pabūt ar haskiju sugas suņiem un uzzināt par viņiem un suņu sportu ko vairāk. Paldies par atbalstu projektā Šestakovsku ģimenei.

Pirmās trīs projekta dienās jaunieši veica pārgājienu cauri novada lielākajiem ciematiem un apskates objektiem. Kopsummā bija noieti aptuveni 40 km. Ceturtajā dienā Garkalnes novada jaunatnes telpā (Garkalne, Vidzemes šoseja 33b) jaunieši ieguva teorētisku informāciju par novada pētniecību un novadu. Informāciju sniedza J. Jaunsudrabiņa piemiņas istabas vadītāja Brigita Taučkele un Garkalnes novada bibliotēkas bibliotekārs Elvijs Krūmiņš.

Kā “Eurodesk” info punkta pārstāvis un darbnīcu vadītāja, jauniešus informēju par “Eurodesk” informatīvo tīklu un citām jauniešu lietām. Paldies domes priekšsēdētaja vietniekam Guntaram Knikstam par muzikālu noskaņu noslēguma dienā, prezentējot dažādus mūzikas instrumentus un mūzikas ierakstīšanas aprīkojumu jauniešiem. Instrumenti un aprīkojums iegūts iesaistoties Eiropas savienības atbalsta projektā.

Neskatoties uz dažādiem laika apstākļiem, jaunieši guva priekšstatu par novadu un vairāk to iemīlēja.

Agnese Apse

Projekts "Tautību dažādība. Tev līdzās"


Pasaulei kļūstot arvien "tuvākai un mazākai" gan tiešā nozīmē (iespēja ceļot un izzināt sev tuvas tēmas klātienē), gan pārnestā nozīmē (komunikācijas līdzekļu piedāvātā informācijas pārbagātība "viena klikšķa attālumā"), varētu izdarīt secinājumu, ka gan tie, kas ceļo, gan tie, kas tikai "klikšķina", ir kļuvuši informētāki, izpratnes bagātāki vai varbūt "tikai un vienīgi" labāki cilvēki, kas mazinājuši stereotipu procentuālo daudzumu sevī. Tomēr ne vienmēr darbojas loģika un ne vienmēr īstenojas tie pasaules attīstības plāni, kas paredz, ka pasaule kļūs par demokrātijas un tolerances mājvietu. Projekts "Tautību dažādība. Tev līdzās" ir mēģinājums paplašināt priekšstatu un domāšanas horizontu, kā arī kaut nedaudz uzlabot informētību par Latvijā dzīvojošajām tautībām. Lasīt vēl...


Jaunatnes ziņu arhīvs

JAUNIEŠU GARANTIJAS PASĀKUMI

Jauniešu garantijas pasākumu mērķis ir sekmēt jauniešu bezdarbnieku (turpmāk – jaunieši) pāreju uz nodarbinātību, jo īpaši īstenojot darba tirgus prasībām atbilstošu prasmju un iemaņu paaugstināšanas pasākumus un praktiskas pieredzes iegūšanu darbavietā. Lasīt vēl...


PAKALPOJUMI

E-pakalpojumi

Pašvaldības pakalpojumi

Sociālais dienests

Jaunatnei

Garkalnes dienas centrs

Upesciema dienas centrs

Garkalnes bāriņtiesa

Dzimtsarakstu nodaļa

PABALSTI

Veselības aprūpei
Izglītojamajiem

VECĀKIEM

Par uzņemšanu bērnudārzā

TALKAS

LAPU TALKA
LIELĀ TALKA

VAKANCES

Pirmsskolas izglītības skolotājs
Pirmsskolas skolotāja palīgs
Skolotājs logopēds
Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

NOVADA VĒSTIS

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

Foto galerija

SLUDINĀJUMI

Darbs strādniecēm/kiem kokapstrādes ražotnē
Hornbaek Baltic A/s ir uzņēmums, kas n...


Barība mājputniem
Piedāvāju lucernu,graudu mix,linsēklas...


KERAMISKIE DŪMVADI no 38eur/m.
Keramiskie dūmvadi no 38eur/m.Vācija.V...


AFIŠAS

afiša
afiša
afiša
afiša
afiša

RAIL BALTICA

Lapas kartePiekļūstamības paziņojumsPašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet