GARKALNE.LV

Latvijas karognesēja Eiropas jaunatnes Ziemas Olimpiādē – Betija Burkovska

Trešdiena, 2019. gada 6. februāris
    


Foto: Latvijas Olimpiskā komiteja

Latvijas karognesēja Bosnijā un Hercegovinā gaidāmās Eiropas jaunatnes Ziemas Olimpiādes atklāšanas ceremonijā būs Garkalnes novada 2015. gada labākā jaunā sportiste – kalnu slēpotāja Betija Burkovska, vēsta Latvijas Olimpiskā komiteja.

Eiropas jaunatnes Ziemas Olimpiāde notiek katru otro gadu un šoreiz labākos jaunos ziemas sporta veidu pārstāvjus no visas Eiropas uzņems Bosnijas un Hercegovinas pilsēta Sarajeva un Austrumu Sarajeva. Latvija, šajā jauniešu ziemas sporta festivālā, būs pārstāvēta ar 19 sportistiem, kuri piedalīsies piecos no astoņiem Olimpiādes sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem.

Šodien “Elektrum" Olimpiskajā centrā norisinājās Latvijas komandas iepazīšanās pasākums, kura laikā LOK prezidents Aldons Vrubļevskis valsts karogu pasniedzis kalnu slēpotājai Betijai Burkovska, kura būs delegācijas karognesēja 14. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes atklāšanas ceremonijā. Šādu lēmumu pieņēmusi visu Latvijas komandā iekļauto sporta veidu treneri, uzsverot, ka Baltezerā dzīvojošā sportiste ir pārliecinoša līdere junioru grupā Latvijā.

Vrubļevskis akcentē, ka jauniešiem ir svarīgi sajust šo burvīgo gaisotni, kas valda Olimpiskajos pasākumos un viņš cer, ka tas palīdzēs jaunajiem talantiem izvēlēties pareizo ceļu turpmākajā dzīvē. "Vēlos, lai jaunie sportisti un talanti Ziemas Olimpiādē pierāda sevi, dara visu iespējamo pēc labākās gribas, sasniedz savus labākos rezultātus un mājās atgriežas apmierināti un iedvesmoti turpmākiem darbiem.”

“Šīs spēles jaunos sportistus ieved Olimpiskajā saimē un viņiem ir iespēja sajust Olimpisko gaisotni," pirms došanās ceļā atzina Latvijas jaunatnes olimpiskās delegācijas vadītājs Juris Titovs. “Konkurence Olimpiādē būs ļoti spēcīga, taču bez sportiskajiem startiem un katra jaunieša individuāli noliktajiem mērķiem, jaunajiem talantiem ir jāatceras, ka šī ir vienreizēja iespēja mācīties un iegūt pieredzi, kādu nekur citur nav iespējams dabūt, kā arī viņi pārstāv visu Latviju."

Gan pēc sporta veidu klāsta, gan ceremoniju ziņā Eiropas jaunatnes Ziemas Olimpiāde līdzinās olimpiskajām spēlēm. Sporta programmā tiek izmantota olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī olimpisko spēļu tradīcijas. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

Latvijas jaunie sportisti Olimpiādes sacensībās startēs biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, šorttrekā un daiļslidošanā. Šajā reizē Latvija nepiedalīsies nevienā no komandu sporta spēlēm. Komandas sastāvā iekļauti 19 sportisti.

14. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde notiks no 9. līdz 16. februārim. Tajās savu sportisko meistarību pārbaudīs 1600 jauno ziemas sporta veidu atlētu no 46 Eiropas valstīm, vecumā no 14 līdz 18 gadiem.

sportacentrs.com

Visas ziņas

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

GNV

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

Foto galerija

SLUDINĀJUMI

KERAMISKIE DŪMVADI no 38eur/m.
Keramiskie dūmvadi no 38 eur/m.Ar gara...


Koka kāpnes
Koka kāpnes 4. Kvalitatīvas koka kāpn...


Elektriķis Garkalnē 24/7
Elektriķa Pakalpojumi Garkalnē. Elektr...


AFIŠAS

afiša

RAIL BALTICA

Lapas kartePiekļūstamības paziņojumsPašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet