GARKALNE.LV

Plaši izskanējusi uzņēmēju diena “GaRo_ZA 2019”

Trešdiena, 2019. gada 3. aprīlis
    

Plaši un veiksmīgi izskanējusi Ropažu un Garkalnes novada uzņēmēju diena “GaRo_ZA 2019”, kas norisinājās šā gada 29. martā un tika organizēta jau trešo gadu pēc kārtas. Šogad pasākums tika veidots trijās daļās – lekciju un izglītojošā daļa, paneļu diskusija un uzņēmēju tirdziņš. Uzņēmēju diena ir ikgadējā lielākā šī reģiona uzņēmēju kopā sanākšana, un par tās augošo populāritāti liecina dati – šogad paneļa diskusiju klātienē vēroja apmēram 100, savukārt tiešraidē – vairāk kā 1100 skatītāji.

Šogad pasākuma organizatori (Ropažu pašvaldība, Garkalnes pašvaldība, Biedrība “Ropažu novada uzņēmēji” (BRNU), kā arī Ropažu un Garkalnes partnerība) bija lēmuši par inovatīvām izmaiņām programmā – veicināt pasākuma popularitāti un piesaistīt skatītājus ar interneta vides starpniecību. Tāpēc noslēdzošo pasākuma sadaļu – paneļa diskusiju par tēmu “Uzņēmēju un izglītības iestāžu savstarpējā sadarbība”, tika translēta internetā vietnē Facebook. Lēmums tika pieņemts balstoties uz to, ka tēma – vai izglītības iestādes rada konkurētspējīgus darba ņēmējus?, mūsdienās kļūst arvien aktuālāka.

Paneļa diskusiju ar savu klātbūtni pagodināja Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Iespējamās misijas skolotāja Agnese Slišāne, Vidzemes augstskolas rektors Gatis Krūmiņš, Ogres tehnikuma direktore Ilze Brante, Garkalnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntars Kniksts un Ropažu vidusskolas direktora v.i. Fēlikss Svirskis.

Paneļa diskusija tika translēta tiešraidē 7 kanālos un to vadīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) padomes priekšsēdētājs Aigars Rostovskis, kurš ir Baltijā lielākās privātās augstskolas “Turība” īpašnieks un ikdienā darbojas ar izglītību saistītās biznesa jomās.

Galvenie jautājumi, kas tika skarti paneļa diskusijā, bija par to, kā sagatavot darba tirgū konkurētspējīgus jauniešus, atbilstoši uzņēmēju pieprasījumam. Kam jānosaka metodika, kas vislabāk palīdzētu jaunietim atrast to, kas viņam padodas vislabāk?

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska: “Labā ziņa ir tā, ka mēs dzīvojam laikā, kad sistēmu ir iespējams mainīt. Un es ticu, ka daudz kas mainīsies. Es kā ministre sagaidu, ka skolas pašas nāks ar savu redzējumu par to, kā strādāt turpmāk. Ja turpināsim šādā garā, mēs neizkustēsimies ne no vietas. Ir vajadzīga pašiniciatīva. Es saku skolām – darbojaties, nāciet ar iniciatīvu!”

Par diskusiju Aigars Rostovskis: “Diskusijā atvērām jautājumus par ārējās vides straujajām pārmaiņām un to ietekmi uz izglītību, tāpat skārām privātās iniciatīvas un privātā kapitāla straujāku ienākšanu izglītības sistēmā un tā ietekmi uz straujāku attīstību”.

Par pasākumu Ropažu vidusskolas skolotāja Indra Ķeķe: “Piepildīts pasākums! Ļoti daudzveidīgs piedāvājums no uzņēmēju puses. Bija patīkami vērot izcilas personības izglītības jomā tepat – Ropažos. Dažādi viedokļi un uz attīstību vērstas idejas. Secinājums – viss atkarīgs no cilvēku uzņēmības, ieinteresētības un vēlmes darīt”.

Tiem, kuriem neizdevās noskatīties diskusiju “Uzņēmēju un izglītības iestāžu savstarpējā sadarbība” klātienē vai tiešsaistē, to joprojām ir iespējams izdarīt šeit:

Uzņēmēju diena “GaRo_ZA 2019” kopumā tika veidota kā diskusiju, lekciju un kontaktu dibināšanas platforma.

Pirmajā pasākuma daļā, kas tika veidots kā izglītojošo lekciju bloks, Aigars Rostovskis dalījās ar vairāku gadu pieredzi, uzstājoties ar prezentāciju “Eksporta nozīme un eksporta domāšana”. Galvenās tēzes, kas izskanēja šajā kontekstā – eksports ir mūsu nākotne un, jo ātrāk mēs to sapratīsim, jo vieglāk mums būs dot iespējas savam biznesam. LTRK ieteikumos Latvijas stratēģijai galvenais vadmotīvs ir “Latvija – vieta, kur pulcējas talanti”.

Lekciju daļu turpināja Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvis Normunds Štendenbers, kurš stāstīja par jauno VID padziļināti izstrādāto sadarbības programmu uzņēmējiem. Diskusijā nolasījās tendence, ka uzņēmējus mazāk interesē piešķirtie līmeņi, bet gan vairāk VID atsaucība un sadarbība ikdienā.

Diāna Novicka no SIA “ Valters Korporācija” dalījās ar informāciju par to, kā izvēlēties “derīgu” un “neaizstājamu” profesiju. Pasākuma dalībnieki varēja uzzināt, kādas ir nākotnes “derīgās” profesijas, par kurām runāt arī ar pašu bērniem, kad viņi izvēlēsies, ko studēt. Lektore vairākkārt uzsvēra, ka robežas radam tikai mēs paši, kā piemēru minot, ka dzeramais ūdens “Lielbāta” pieejams Arābu Emirātos, Dubajā augstas klases restorānos, lai gan tiek iegūts Latvijā.

Kafijas pauzes laikā uzņēmējiem bija iespēja klausīties dzīvo mūziku vietējo Ropažu jauniešu grupas “Fools on Parade” izpildījumā.

Pasākuma otrajā daļā ar zināšanām dalījās runas pedagoģe un populārā aktrise Zane Daudziņa. Viņas lekcijā klātesošo auditorija tika atraisīta un iekustināta, un viegla humora gaisotnē uzņēmēji uzzināja par veiksmīgas runas pamatnosacījumiem – kā panākt pozitīvu attieksmi no auditorijas, kurai uzstājamies, kā kontrolēt savu enerģiju un emocijas, kāda nozīme ir stājai, dikcijai, žestiem.

Savukārt uz jautājumu, kas interesē visus – vai tuvākajā laikā sagaidāma krīze?, kā arī par ekonomiskās attīstības tendencēm, uzņēmēju dienas “GaRo_ZA 2019” dalībniekiem pastāstīja bankas Luminor pārstāvis Pēteris Strautiņš.

Pasākumu jau otro gadu moderēja Kākciema zemes gabala īpašnieks un LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

No plkst. 17:00 darbojās vietējo uzņēmēju tirdziņš, kas pulcēja kopumā 33 preču ražotājus un pakalpojuma sniedzējus. Tirdziņa laikā, iegādājoties preci vai pakalpojumu vismaz 5 Eur vērtībā, jebkuram apmeklētājam bija iespēja piedalīties organizatoru veidotā “Laimes aka” izlozē, kurā balvu fonds pārsniedza 1000 Eur. Dāvanu sortiments bija ļoti bagātīgs! “Laimes aka” izlozi var aplūkot šeit:

Eva Haberkorne-Vimba, uzņēmēju dienas “GaRo_ZA” organizatore, Ropažu un Garkalnes partnerības vadītāja: “Liels gandarījums par ikgadējo tikšanos! Paldies uzņēmējiem par vēlmi tikties, sadarboties un vēlmi būt labākiem! Paldies tirgotajiem un ēdinātājiem par doto iespēju iedzīvotājiem un pasākuma dalībniekiem iepazīties ar piedāvāto sortimentu. Lai visiem ir iespēja izmantot vietējo resursus un pakalpojumu, un gribēšana augt un eksportēt! Novērtēju uzņēmēju biedrības vadītājas Nellijas neatlaidību, darba spējas un pašaizliedzību, piesaistot zinošus ekspertus, kopā veidojot sarunu un paneļdiskusiju ar uzņēmējiem, izglītības pārstāvjiem un izglītības un zinātnes ministri Ilgu Šuplinsku. Paldies pašvaldībām, kas ļauj un atbalsta uzņēmējiem sanākt kopā un smelties iedvesmu un atbalstu!”

BRNU valdes priekšsēdētāja un uzņēmēju dienas “GaRo_ZA” organizatore Nellija Štolcermane: “Esmu patiesi gandarīta par to, ka inovatīvās izmaiņas programmā ir nesušas gaidīto rezultātu un pasākumu tiešsaistē vērojuši tik daudz skatītāju. Kad paneļu diskusiju piekrita vadīt Aigars Rostovskis un savu dalību akceptēja Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, sapratu, ka tas būs jaudīgs notikums un tam noteikti jābūt skatāmam tiešraidē. Jau tad nojautu, ka šī diskusija būs interesanta vairākiem simtiem cilvēku, ka tam noteikti ir jāizdodas. Kad saņēmu atskaiti par tiešraides skatītāju statistiku - 100 klātienē un 1100 tiešraides kanālos, es jutos tiešām ļoti gandarīta par padarīto un uzskatu, ka pirmā gada tiešraides translācijas mērķis ir sasniegts. Esmu priecīga arī par pārējo sadaļu veiksmīgu norisi – uzņēmēju tirgus pulcēja 33 tirgotājus un sevi prezentēja 4 ēdināšanas iestādes, “Laimes aka” dāvanās ieguvām balvas no vietējiem uzņēmējiem vairāk kā 1000 Eur vērtībā. Šogad pasākumu apmeklēja lielākais dalībnieku skaits “GaRo_ZA” pastāvēšanas vēsturē. Ko vēl var vēlēties? Mēs esam uz pareizā ceļa! Un šī apziņa dod iedvesmu darboties tālāk ar vēl lielāku jaudu. Paldies tiem, kuri noticēja!”

Nellija Štolcermane

Visas ziņas

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

GNV

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

Foto galerija

SLUDINĀJUMI

KERAMISKIE DŪMVADI no 38eur/m.
Keramiskie dūmvadi no 38 eur/m.Ar gara...


Koka kāpnes
Koka kāpnes 4. Kvalitatīvas koka kāpn...


Elektriķis Garkalnē 24/7
Elektriķa Pakalpojumi Garkalnē. Elektr...


AFIŠAS

afiša

RAIL BALTICA

Lapas kartePiekļūstamības paziņojumsPašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet