GARKALNE.LV

Garkalnes suņi labākie

Trešdiena, 2019. gada 15. maijs
    

Pagājušajā nedēļas nogalē Ādažu novada Etnogrāfiskajā viesu nama «Gungas» apkārtnē biedrības „Dog sport Carnikava” un Latvijas Kamanu suņu sporta federācijas rīkotajā IFSS (International Federation of Sleddog sports) Pasaules kausa posmā kamanu suņu sportā bezsniega apstākļos, kas vienlaikus bija arī 2019.gada Latvijas atklātais čempionāts un Baltijas kausa pirmais posms, piedalījās 150 sportisti no septiņām valstīm. Veiksmīgi nostartēja mūsu valsts pārstāvji, 16 dažādās disciplīnās un klasēs izcīnot 16 godalgotās vietas, no kurām četras bija uzvaras. Pirmās vietas mūsu valstij nodrošināja Alens Zvilna, Kaspars Krievs, Dace Almane (visi “Dog Sport Carnikava) un Mārtiņš Kristons (Kamanu suņu sporta klubs (KSSK)).

12. maijā siltos laika apstākļos skaistajā Etnogrāfiskā viesu nama «Gungas» apkārtnē noslēdzās šīs sezonas priekšpēdējais Pasaules kausa posms kamanu suņu sportā, kura norisē lielu darbu paveica vadošais mūsu valsts kamanu suņu sporta klubs “Dog Sport Carnikava”, izpelnoties citu valstu pārstāvju atzinīgus vārdus. Bez mūsu sportistiem sacentās arī dalībnieki no Somijas, Vācijas, Krievijas, Baltkrievijas, Lietuvas un Igaunijas. Kopumā dalībnieki sacentās četrās disciplīnās – velokamanās (četru suņu), skūteru klasē (divu un viena suņa), baikdžoringā (suns tandēmā ar riteņbraucēju) un kanikrosā (suns kopā ar skrējēju). Šajās četrās disciplīnās, ņemot vērā suņu šķirnes, tika izdalītas atsevišķi Nordic un open klases, kā arī atsevišķās disciplīnās, ja bija pietiekošs dalībnieku skaits, izdalīja atsevišķi arī veterānu grupas.

Lai arī šoreiz visvairāk uzvaras (sešas) izcīnīja mūsu dienvidu kaimiņi lietuvieši, tomēr godalgoto vietu ziņā visbagātākā raža sanāca Latvijas sportistiem, uz goda pjedestāla šajās sacensībās kāpjot 16 reizes. Sestdien sportisti 3,8 km trasē veica pirmo braucienu, bet svētdien to pašu apli mēroja otro reizi, kopējo rezultātu nosakot no abu dienu uzrādīto laiku kopsummas.

Velokamanās četru suņu pajūgā Nordic klasē, pārspējot Krievijas un Lietuvas pārstāvjus, kārtējo uzvaru mājas posmā svinēja Mārtiņš Kristons, ielaužoties pasaules kausa kopvērtējuma trijniekā. Divu suņu skūteru kategorijā Open klasē pagājušā gada uzvarētāja Artūra Jakobsona prombūtnē traumas dēļ izpalika abu Dog Sport Carnikava līdzvērtīgais duelis, uzvaru izcīnot pasaules kausa vicelīderim Alenam Zvilnam. Viena suņa skūtera kategorijā Open klasē Alens bija tuvu otrajai uzvarai, tomēr abas dienas nedaudz ātrāks bija Eiropas vicečempions no Somijas Tuomas Notko. Savu pārākumu pār pārējām konkurentēm kanikrosā nodemonstrēja Dace Almane, kamēr Evija Černiševa tomēr ar trešo laiku kopsummā nosargāja vietu trijniekā. Visgrūtākā uzvara nāca Kasparam Krievam, kurš tuvāko sekotāju – Eiropas čempionāta medaļnieku Denis Hudanu no Krievijas – divu suņu skūteru Nordic klasē kopsummā apsteidza par divām sekundēm.

Lai arī baikdžoringā mūsējiem nesanāca iegūt pirmo vietu, tomēr tuvu uzvarētājiem viņi bija un vairākas godalgas nopelnīja. Vīriešiem Open klasē, otrajā dienā faktiski vienādi nobraucot ar uzvarētāju Tomasu Budviti no Lietuvas, otro vietu ieguva Raimonds Kleinbergs (RaceDog Latvia), bet trijniekā ar trešo rezultātu iekļuva Arvis Grigāns (Dog Sport Carnikava). Otro vietu spraigā konkurencē ar pasaules kausa līderi Heidiju Līmatainenu izcīnīja Ginta Kleinberga (RaceDog Latvia), piekāpjoties somietei divu braucienu summā tikai 15 sekundes. Vīriešiem kanikrosā trešais ātrākais bija Uldis Kulis (Zemgales kinoloģiskais klubs). Trešā vieta tika arī Nikolajam Kravcovam (Dodkepu.lv) četru suņu kamanu Open klasē.

Vairākas medaļas mūsu kamanu suņu sporta pārstāvji nopelnīja arī veterānu konkurencē. Kanikrosā aiz pārliecinošās uzvarētājas no Lietuvas otro un trešo vietu līdzīgā cīņā ieguva Iveta Lange (Karro Sport Dogs) un Svetlana Andreicēna (Dodkepu.lv). Baikdžoringā Nordic klasē arī aiz uzvarētājas lietuvietes otro un trešo izcīnīja Kristīne Petrovska-Lazdiņa (RaceDog Latvia) un Ingūna Brūvere (Dog Sport Carnikava), kura bija līdere pēc pirmās dienas, bet otrajā dienā suņa nomaldīšanās dēļ zaudēja divas minūtes un atkrita uz trešo vietu. Tikmēr baikdžoringā vīriešiem Nordic klasē, līdzīgā cīņā apsteidzot lietuvieti, uz trešo vietu otrajā dienā pakāpās Andrejs Osipovs (KSSK).

© sportacentrs.com, foto: Egons Ansbergs

Visas ziņas

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

GNV

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

Foto galerija

SLUDINĀJUMI

KERAMISKIE DŪMVADI no 38eur/m.
Keramiskie dūmvadi no 38 eur/m.Ar gara...


Koka kāpnes
Koka kāpnes 4. Kvalitatīvas koka kāpn...


Elektriķis Garkalnē 24/7
Elektriķa Pakalpojumi Garkalnē. Elektr...


AFIŠAS

afiša

RAIL BALTICA

Lapas kartePiekļūstamības paziņojumsPašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet