GARKALNE.LV

Upesciema komanda – Eiropas kausa finālā

Pirmdiena, 2019. gada 12. augusts
    

Jūlija beigās mūsu novada petanka klubs “Upesciems” piedalījās Eiropas klubu kausa izcīņas atlases posmā Ženēvā (Šveice). Pavisam 27 valstu labākie klubi, sadalīti četrās apakšgrupās, sacentās par ceļazīmēm uz finālturnīru, kurš novembra beigās un decembra sākumā norisināsies Francijā. Šveice mūs sagaidīja ar 37 grādu karstumu, kas šim reģionam bija rekords. Deviņos (ar vieglu tentu apjumtos) laukumos pilsētas centrālajā laukumā sacentās sešu valstu komandas.

Pirmā spēle ar Čehijas “Carreau Brno” atstāja mazu rūgtuma piegaršu, jo varējām un vajadzēja nospēlēt labāk. Tika zaudēti vieninieku mači, un, lai arī turpmāk bijām pārāki, “izlieto ūdeni” sasmelt neizdevās. Zaudējums ar 11:20.

Otrās kārtas pretinieki no mums pazīstamā Luksemburgas kluba “Riganelli-Esch” parādīja savu spēku, uzveicot mūs ar 26:5. Šajā mačā abas uzvaras guva Katya (1x un 2x ar Juri). Komandas kopā sanākšanā pirms otrās sacensību dienas tika nolemts – “kapājam” par kluba godu, lai vai kas. Mūsu saliedētība nesa augļus. Slovāku klubs “La Boule Modra” tika pieveikts pārliecinoši ar 20:11. Tad arī klāt bija ilgākais un dramatiskākais mačs ar bulgāru klubu. Uzreiz pateikšu, ka spēle ilga 5 stundas un 30 minūtes. Pirms spēles kļuva skaidrs, ka uzvarētāji par 95% nodrošinās iekļūšanu finālposmā, tāpēc abas komandas bija gatavas smagam cīniņam. Vispirms tika izspēlēti seši vieninieku mači, pēc kuriem esam zaudētājos ar 4:8. Bulgāru līderi – Francijā dzīvojošie brāļi Ciril un Cedric Francisco, jau paredz savas komandas vieglu uzvaru, taču... Sekojošos abus trijnieku mačus uzvar SK Upesciems ar 13:7 un 13:8, izvirzoties visā spēlē vadībā ar 14:8. Tas nozīmē to, ka līdz panākumam un ceļazīmei uz Franciju, jāuzvar viena no trijām dubultspēlēm. Taču bulgāri nepadodas, un pieveic mūs divās dubultspēlēs. Uz laukuma vēl cīnās Ginta/Mario pret Cedric Francisco/Lubimorovu. Un tad tas brīdis ir klāt! Uzvara ar 13:7, uzvara visā mačā 17:14 un ceļazīme uz EuroCup finālturnīru rokās !

Tā kā mūsu mačs noslēdzās visvēlāk, tas saņēma daudz pārējo dalībnieku un līdzjutēju aplausus. Tūlīt sekoja sacensību komandu prezentācijas pasākums ar parādi un Šveices klubā spēlējošā pasaules čempiona vieniniekos Maiky Molinas godināšanas ceremonija. Pēdējā dienā mazliet pietrūka motivācijas spēlē pret grupas uzvarētājiem – mājiniekiem, tāpēc likumsakarīgs zaudējums ar 12:19. Neskatoties uz to, mūsu klubs pirmo reizi Latvijas petanka sporta vēsturē tiek finālā!

Komandas spēlētāji Ženēvas posmā: Jekaterina, Ginta, Mario, Dens, Dzintars, Juris un debitants Gints.

Dainis Šmits

Visas ziņas

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

GNV

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

Foto galerija

SLUDINĀJUMI

KERAMISKIE DŪMVADI no 38eur/m.
Keramiskie dūmvadi no 38 eur/m.Ar gara...


Koka kāpnes
Koka kāpnes 4. Kvalitatīvas koka kāpn...


Elektriķis Garkalnē 24/7
Elektriķa Pakalpojumi Garkalnē. Elektr...


AFIŠAS

afiša

RAIL BALTICA

Lapas kartePiekļūstamības paziņojumsPašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet