GARKALNE.LV

Zanei Ķelpei 2. vieta MTB 100 distancē Apē

Piektdiena, 2019. gada 13. septembris
    

Sestdien, 7. septembrī, Apē un Vastse-Roosa (Igaunijā) aizvadīts LRF 1. kategorijas sacensību VIVUS.lv MTB Maratons 7. posms. Kalnu divriteņu braucēji sacentās MTB 100, HRX maratona, Latvijas Valsts Meži pusmaratona un Baltais pusaudžu distancēs. Foto: Agnis Melderis.

Apē mīt ļaudis, kuriem patīk darīt parastas lietas neparastā veidā. Iespējams tāpēc, ka Latvijā tie tiek uzskatīti par ziemeļniekiem, bet Igaunijā par dienvidniekiem. Viņi ir savējie gan Latvijā, gan Igaunijā. Tā kādā jaukā vakarā, apenieši, ņēma un sadomāja, ka sarīkos Latvijā un Igaunijā 100 kilometru garas sacensības kalnu divriteņu maratonā. Pirmā sacīkste Latvijas simtgades nokrāsās izdevās spoža un tā MTB aprindās nekavējoties ieguva leģendas statusu, jo tādu dullo, kuri vēlējās paņemt simtiņu salasījās pāri par trīs simtiem. Gads pagājis un MTB 100 leģenda Apē turpinās. Tīkotāju samērīt spēkus distancē tik daudz, ka teju vai jādomā, ka būs kādam jāatsaka. Tie kuri atbrauca bija tik sajūsmināti, ka atzina sacīksti Apē par 2019. gada labāko posmu VIVUS.lv MTB Maratonā.

Pavisam neierasti citu VIVUS.lv MTB Maratons posmu dienas kārtībai, Apē viss notiek sestdienā un pašā rīta agrumā līdz ar pirmajiem saules stariem. Līdzjutēju gavilēm skanot, uz starta stājas MTB 100 distances dalībnieki. Viņu vidū visa MTB maratona disciplīnas elite ar Oskaru Muižnieku (DTG-MySport) priekšgalā. Viņam izaicinājumu mest atbraucis profesionālais velošosejas braucējs, dobelnieks, Māris Bogdanovičs (ZZK). Starta signāls un sportisti aiztraucas distancē, viņiem savā ceļā nāksies šķērsot Latvijas – Igaunijas robežu desmit reizes.

Pirmajos kilometros nopietnu tempu uzņem Māris Bogdanovičs, kurš iekrāj minūti lielu pārsvaru pār sekotājiem. Sacīkstes divdesmitajā kilometrā Oskaram Muižniekam izdodas viņu panākt. Tikmēr par trešo vietu duelējas Kārlis Baltacis (Patria Bottecchia) un Uldis Ālītis (DTG-MySport). Drīz vien Uldim Ālītim gadās tehniska liksta ar aizmugurējo pārslēdzēju un nākas palaist prom Kārli Baltaci. Sešdesmitajā kilometrā abiem līderiem Oskaram Muižniekam un Mārim Bogdanovičam ir izdevies iekrāt desmit minūšu pārsvaru pār sekotāju Kārli Baltaci. Uz to brīdi līdzjutējiem ir sajūta, ka būs sagaidām dramatisks finišs līderu divkaujā, bet citās domās ir Oskars Muižnieks, kurš īsi pirms Dievakalna veic taktisku manevru un atraujas. Māris Bogdanovičs, cenšoties noķert Muižnieku, kļūdās nobraucienā un krīt. Nedaudz vēlāk, mēģinot dzēst atpalicību no līdera, Bogdanovičam nākas iebraukt tā saucamajā “sarkanajā zonā” un ir grūti atgūties. Tikmēr Oskars Muižnieks turpina braukt savā tempā un pārliecinoši sasniedz finišu pirmais, tādējādi savam bagātajam titulu klāstam pievienojot arī MTB 100 uzvarētāja laurus. Dāmu ieskaitē 100 kilometru garo distanci visātrāk pieveic Vija Frīda (TK Sniegpulkstenīte), kura aiz sevis atstāj Zani Ķelpi (MTB Garkalne) un Elīnu Ķiršakmeni (Veloprofs – VW Komerctransports).

MTB 100 distance (dāmas)
1. Vija Frīda (TK Sniegpulkstenīte)
2. Zane Ķelpe (MTB Garkalne)
3. Elīna Ķiršakmene (Veloprofs - VW Komerctransports)

Visas ziņas

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

GNV

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

Foto galerija

SLUDINĀJUMI

KERAMISKIE DŪMVADI no 38eur/m.
Keramiskie dūmvadi no 38 eur/m.Ar gara...


Koka kāpnes
Koka kāpnes 4. Kvalitatīvas koka kāpn...


Elektriķis Garkalnē 24/7
Elektriķa Pakalpojumi Garkalnē. Elektr...


AFIŠAS

afiša

RAIL BALTICA

Lapas kartePiekļūstamības paziņojumsPašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet