GARKALNE.LV

Siguldas biznesa inkubatorā noris aktīva darbība

Trešdiena, 2019. gada 11. decembris
    

Jau trīs gadus Siguldā darbojas Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Siguldas biznesa inkubators, kur visu šo periodu noris aktīva darbība, tādējādi veicinot biznesa vidi Latvijas reģionos.

Siguldas biznesa inkubatorā šobrīd darbojas 24 uzņēmumi inkubācijas programmā un 15 dalībnieki pirmsinkubācijas posmā. Lielākā daļa biznesa ideju autoru (51%) ir siguldieši, taču biznesa inkubatorā darbojas arī jaunie uzņēmēji no Ādažu (16%), Carnikavas (10%), Garkalnes (8%), Mālpils (5%) un Inčukalna, Krimuldas, Limbažu, Salacgrīvas (2,5%) novada.

Rudenī uzņemti 5 jauni uzņēmumi – aplikācijas biškopjiem izstrādātāji BeeTech Services, konditorejas pakalpojumu sniedzēji Kūkas Gardas, fermentētu sojas pupiņu (produkts tempe) izgatavotāji Fermentista, līdzsvara dēļu ražotāji OKRAFTS, kā arī risinājumu monitorēšanas sistēmām izstrādātāji Engine Reader. Inkubācijas dalībnieki papildus konsultatīvajam atbalstam saņem arī finansiālu atbalstu - līdzfinansējuma veidā tiek segtas 50% izmaksas pakalpojumiem, kas iepirkti publiskā iepirkuma rezultātā, kā arī tie var startēt inkubatora piešķirtajiem grantiem. Inkubācijas klienti var pieteikties uz divu veidu grantiem: līdz 10 000 eiro apmērā specifiskiem pakalpojumiem (prototipēšana, testēšana, ekspertu konsultācijas u.c.) un līdz 5000 eiro apmērā aprīkojuma (ražošanas iekārtu, materiālu un izejvielu) iegādei. Lai pieteiktos aprīkojuma grantam, uzņēmumam ir jābūt biznesa inkubatora klientam vismaz 1 gadu.

Uzņemšana Siguldas biznesa inkubatorā inkubācijas posmā – jau reģistrētiem uzņēmumiem, kas nav vecāki par 3 gadiem, notiek reizi pusgadā. Nākamais uzņemšanas posms būs 2020. gada martā. Arī ideju autoriem pirmsinkubācijas posmā, kur 6 mēnešu laikā var testēt ideju, pētīt tirgu, veikt aprēķinu un modelēt sava biznesa attīstību, tuvākā uzņemšana norisināsies martā.

Siguldas biznesa inkubatora pakalpojumi ir pieejami 12 novadu teritorijās – ne tikai Siguldas, bet arī Alojas, Ādažu, Carnikavas, Garkalnes, Inčukalna, Krimuldas, Limbažu, Mālpils, Salacgrīvas, Saulkrastu un Sējas novadu uzņēmējiem un uzņēmējdarbības uzsācējiem.

LIAA Biznesa inkubatori tiek finansēti ERAF projekta "Reģionālie biznesa inkubatori un radošo industriju inkubators" ietvaros. LIAA Siguldas biznesa inkubatora aktivitātēm var sekot līdzi mājaslapā un Facebook lapā.

Visas ziņas

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

GNV

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

Foto galerija

SLUDINĀJUMI

KERAMISKIE DŪMVADI no 38eur/m.
Keramiskie dūmvadi no 38 eur/m.Ar gara...


Koka kāpnes
Koka kāpnes 4. Kvalitatīvas koka kāpn...


Elektriķis Garkalnē 24/7
Elektriķa Pakalpojumi Garkalnē. Elektr...


AFIŠAS

afiša

RAIL BALTICA

Lapas kartePiekļūstamības paziņojumsPašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet