GARKALNE.LV

Par ugunsdrošību dzīvojamās ēkās

Pirmdiena, 2021. gada 22. februāris
    

Apkopojot statistikas datus par ugunsgrēkiem Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas reģiona pārvalde informē, ka Latvijā 2020. gadā ugunsgrēkos iznīcinātas 688 ēkas/būves, ugunsgrēkos cietuši 274 cilvēki, ugunsgrēkos izglābti 331 cilvēki un glābšanas darbos izglābti 465 cilvēki. Ugunsgrēkos bojā gājuši 85 cilvēki, kas ir par 11,84% vairāk salīdzinot ar 2019. gadu.

Ugunsgrēku un bojā gājušo cilvēku skaits 2020. gadā Rīgas administratīvajos rajonos:
• Latgales priekšpilsētā notikuši 495 ugunsgrēki, bojā gājuši 3 cilvēki;
• Zemgales priekšpilsētā notikuši 320 ugunsgrēki, bojā gājuši 5 cilvēki;
• Kurzemes rajonā notikuši 368 ugunsgrēki, bojā gājuši 4 cilvēki;
• Centra rajonā notikuši 71 ugunsgrēki, bojā nav gājis neviens;
• Vidzemes priekšpilsētā notikuši 400 ugunsgrēki, bojā gājuši 8 cilvēki;
• Ziemeļu rajonā notika 217 ugunsgrēks, bojā gājuši 2 cilvēki.

Analizējot VUGD statistiku par ugunsgrēkiem dzīvojamās ēkās, tiek secināts, ka aptuveni puse ugunsgrēkos bojāgājušo miruši nevis no fiziskiem apdegumiem, bet gan no saindēšanās ar toksiskiem produktiem, kas rodas, sadegot mājoklī esošajiem sadzīves priekšmetiem un mēbelēm. Pie tam lielākā daļa bojāgājušo nosmakuši dūmos vai sadeguši atrodoties savās guļamistabās.

Praktiskais risinājums, kā samazināt šāda veida bojāgājušo skaitu, ir dzīvojamo telpu aprīkošana ar tehniskām iekārtām, kas brīdinātu cilvēkus par izcēlušos ugunsnelaimi un tādējādi ļautu tiem paspēt pamest degošās telpas un savlaicīgi izsaukt palīdzību. Visefektīvākais tehniskais risinājums cilvēku brīdināšanai par ugunsgrēku ir dzīvoklī ierīkoti ugunsgrēka autonomie dūmu detektori (kas reaģē uz dūmiem). Savukārt ugunsdzēsības aparāts privātmājā noderēs neliela ugunsgrēka dzēšanai tā aizdegšanās sākuma stadijā. Jāatceras, ka ugunsdzēsības aparātu drīkst izmantot tikai tad, ja dzēšana nedara draudus veselībai un dzīvībai. Ja notikusi ugunsnelaime – izvērtējiet situāciju un neapdraudiet sevi, bet nekavējoties zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112 un izsauciet ugunsdzēsējus glābējus!

Informējam ka, Ministru kabineta 2016. gada 19. aprīļa noteikumi Nr. 238 “Ugunsdrošības noteikumi” (turpmāk – Ugunsdrošības noteikumi) stājās spēkā 2016. gada 1. septembrī. Ugunsdrošības noteikumiem tika paredzēts pielāgošanās laiks bija līdz 2020. gada 1. janvārim, kad dūmu detektoru uzstādīšana mājokļos un viendzīvokļa objektu nodrošināšana ar ugunsdzēsības aparātu no ieteikuma par to, kā parūpēties par ugunsdrošību mājoklī, kļuva par obligātu prasību.

VUGD Pārvalde aicina Rīgas un Rīgas reģiona iedzīvotājus neatlikt rūpes par savu un tuvinieku drošību, bet būt atbildīgiem, nodrošinot mājokļus ar ugunsgrēka autonomiem dūmu detektoriem un viendzīvokļa objektus papildus ar ugunsdzēsības aparātiem.

Visas ziņas

GARKALNES ZIŅAS

Garkalnes Ziņas

GNV

Garkalnes Novada Vēstis

FOTO GALERIJA

Foto galerija

SLUDINĀJUMI

Beramās kravas
Melnzemi, tīrumzemi, oļi, šķembas, smi...


Bīstamo koku zāğēšana,Arborista pakalpojumi.
Profesionāla bīstāmo koku zāģēšana, Pi...


"Orkla Latvija"
Nāc strādāt jaunajā “Selga” cepumu un ...


AFIŠAS

afiša

RAIL BALTICA

Lapas kartePiekļūstamības paziņojumsPašvaldības privātuma politikaSīkdatņu privātuma politika
Pamanījāt kļūdu? Ir jautājumi? Rakstiet